Citycoins: 200 városnak lehet saját kriptovalutája 5 éven belül

A CityCoin projekt alapvetően lehetőséget kínál az embereknek arra, hogy támogassák városukat és növeljék annak kriptokincstárát. Mindeközben BTC-t és Stacks STX-et szerezhetnek maguknak. A CityCoins már elindult New Yorkban és Miamiban. A Stacks protokollt használják, amely lehetővé teszi az intelligens szerződéseket a Bitcoin-hálózaton.

Patrick Stanley – a CityCoins egyik munkatársa – szerint a projektnek ambíciói vannak arra, hogy a nem túl távoli jövőben az Egyesült Államokon túlra is terjeszkedjen. A CoinMarketRecap podcastnek nyilatkozva a Freehold vezérigazgatója kijelentette, hogy egy nap minden nagyvárosnak saját digitális eszköze lesz.

Francis Suarez, Miami polgármestere még februárban elárulta, hogy a város 5,25 millió dollár osztalékot kapott a projektből, amelynek célja, hogy az adózás mellett alternatív bevételi forrást kínáljon.

A Miamiban megrendezett Bitcoin Unleashed konferenciáján Stanley a CoinMarketCapnek elmondta, hogy a CityCoins végső soron “egy App Store-t szeretne kínálni a városoknak” – arra ösztönözve a fejlesztőket, hogy hozzanak létre olyan alkalmazásokat, amelyek magukban foglalják a CityCoins-t.

Trevor Owens, a Stacks Ventures ügyvezető partnere szerint a CityCoins modell a polgármesterekre is jó hatással bír. Felbátorítja őket, hogy a nagyvállalatok helyett a startupok és a diszruptorok felé forduljanak. A megtekintés során elmondták: “Sok város valójában nem akarja, hogy nagyon nagy cégek jöjjenek a városukba, mert ez nagy nyomot hagy – növeli a bérleti díjakat”.

Azzal érveltek, hogy a CityCoins bizonyítható részesedést ad a polgároknak városuk sikerében. Más lehetséges felhasználási esetek közé tartozhatnának a stabilcoinok, amelyeket a helyi vállalkozásoknál lehet elkölteni, így fellendítve a gazdaságot.

Miért érdemes a Bitcoin blokkláncára építeni?

Az okosszerződéseken és a városok számára készült érméken túl a Stacks lehetővé teszi a DeFi protokollok Bitcoin blokkláncra való építését is, és az NFT tokenek létrehozását is.

Arra a kérdésre, hogy a fejlesztők miért nem használják inkább az Ethereumot, a Stacks Foundation ügyvezető igazgatója, Brittany Laughlin azt mondta:

“Szerintem az Ethereumnak nagyon jó ökoszisztémája van. Azonban nem hiszem, hogy ez az egyetlen hely, ahol építkezni lehet. Azt hiszem, ha a Bitcoinra gondolunk, tudjuk, hogy a piaci tőkeérték alapján az a legnagyobb. Ez a legszélesebb körben tartott eszköz, ez a legkönnyebben hozzáférhető. És így a Bitcoin nem maradhat ki az NFT-k és a DeFi minden mókájából.”

Laughlin az elkövetkező évekre azt jósolta, hogy a Stacks segítségével a Bitcoin-hálózatra épített alkalmazások értéke egy nap meghaladhatja magának a kriptopénznek a piaci értékét.

Az igazgatónőt kérdezték az EU azon döntéséről is, hogy szigorítani kívánja a nem hosztolt pénztárcákon keresztül megvalósított anonim tranzakciókat. Válaszul Laughlin arra figyelmeztetett, hogy az ilyen szigorú szabályozás menekülésre fogja késztetni a vállalkozókat – és kripto-barátabb helyekre költöznek majd.