A németek harmada szeretne bitcoinba vagy kriptopénzbe fektetni

A német Postbank legújabb tanulmánya szerint a lakosság 30%-a gondolja úgy, hogy a kriptopénzek ígéretes befektetési lehetőségnek számítanak.

A Postbank kutatása szerint minden harmadik német akar kriptopénzbe fektetni

A Postbank közvélemény kutatása szerint a németek bitcoin és ethereum mellett a többi nagyobb kriptopénzbe is szívesen fektetnétek.

Összesen 3100 embert kérdeztek meg idén február és március között. A csoport tagjai közül a 18 és 34 év közöttiek voltak a leginkább érdeklődőek a kriptopénz piac iránt. Ők voltak azokat, akik a következő 12 hónap során terveznek kriptopénzt vásárolni és/vagy kriptopénzt bányászni.

A kor megoszlás mellett az is kitűnt az elemzésből, hogy a kriptopénzek magasabb hozama a férfiak 56%-ának, de ezzel szemben a nőknek csak a 36%-ának az érdeklődését keltette fel.

Bár nyilvánvaló, hogy a 3100 fős minta nem reprezentálja a teljes német lakosságot, mindenképpen információt ad arról, hogy melyek azok a társadalmi rétegek akik leginkább fogékonyak a kriptopénzek és az új technológia iránt.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo