A német eladás után jöhetnek a brit kormány bitcoin eladásai

Az Egyesült Királyságban a Konzervatív Párt által vezetett kormányról a Munkáspárt által vezetett kormányra váltás miatt egyesekben felmerült a gondolat, hogy Keir Starmer új miniszterelnök vajon mit kezdhet az ország Bitcoin-állományával. Az Arkham kriptoinformációs platform adatai szerint az Egyesült Királyság kormányának július 19-én nagyjából 61245 Bitcoin volt a birtokában, több mint 4 milliárd dollár értékben. Valószínűleg egyébként a nemrég kinevezett brit pénzügyminiszterhez, Rachel Reeves-hez tartozik ezek kezelése.

A bitcoinok nagy részét a turizmusban dolgozó Jian Wen elleni pénzmosási ügy részeként foglalták le. Bár még néhány bürokratikus akadályt biztosan le kell küzdenie, Reeves-nek lehetősége lehet a teljes készlet eladására a a munkáspárti kormány gazdasági stabilitást és növekedést elősegítő terveinek részeként. A III. Károly király által július 17-én felolvasott politikai nyilatkozat szerint a Munkáspárt a megfizethető lakások építését és az ország vasúti rendszerének javítását helyezi fő fókuszba.

Nem teljesen tiszta, hogy mi lesz az Egyesült Királyság birtokában lévő bitcoinok sorsa

A választáshoz vezető kampányában Keir Starmer miniszterelnök nem igazán beszélt a kriptovalutákról és úgy a kriptóról általában sem. Kormánya július 17-én a királyi beszéd részeként 40 törvényjavaslatot terjesztett elő. Tulip Siddiq a City pénzügyi központjáért felelős árnyékminiszterként és gazdasági árnyékminiszterként még a július 4-i választások előtt arra utalt, hogy a kriptószabályozáson szigorítani szándékoznak. Több mint 61000 BTC-vel az Egyesült Királyság rendelkezik a világ kormányai közül az egyik legnagyobb Bitcoin-készlettel, az Egyesült Államok után a második helyen áll.

A német kormány júniusban és júliusban több tranzakció során felszámolt 49858 BTC-t az állományából, amivel nagyjából 2,8 milliárd dollár bevételre tett szert. Egyelőre nem világos, hogy Németország mire költi ezt a pénzt. A kriptotérben zajló bika- és medvepiaci események dönthetik el, hogy Reeves mikor fontolja meg az eladást, ha egyáltalán fontolóra veszi azt. Elemzők szerint az amerikai elnökválasztáshoz vezető út kedvezhet a kriptopiacoknak. De az Mt. Goxnál korábban befagyasztott BTC-állományokból származó kifizetések pont ellenkezőleg, a Bitcoin árfolyamának esését okozhatják.

Érdekelhet még:

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo