A Bitcoin fogja elhozni a világvégét és a globális vízhiányt?

Egy új tanulmány látott napvilágot, amely szerint a bitcoin bányászat 2021-ben közel 1600 gigaliter (GL) vizet használt, ami egyesek szerint hozzájárulhat a globális vízhiányhoz. A pikáns, Bitcoin ellenes szalagcímek és a kritikák ellenére azonban egyre fenntarthatóbbá válik a tevékenység.

A mainstream médiabeszámolók szerint a BTC tranzakciók globális vízhiányt okozhatnak; a BBC szerint például minden egyes tranzakció „annyi vizet használ, amivel egy úszómedencét is megtölthetnénk”. Az állítások olyan hipotetikus számításokból származnak, amely a BTC bányászrendszerek hűtéséhez szükséges vízmennyiséget vizsgálják. A tanulmány szerint 2023-ban akár 2200 milliárd liter víz is „kárba mehet”.

A jelentés azonban kifejezetten félrevezető, mert a felhasznált víz nem megy kárba, és nem is semmisül meg. A tevékenység végzéséhez ugyanis gyakran felesleges energiát és a vízerőművekből származó, újrahasznosított vizet használják. Nem is beszélve arról, hogy a bányászat egyre fenntarthatóbb (lásd: 50% felett a megújuló energia aránya a BTC-bányászatban). Környezetvédelmi szempontból tehát gyorsan javulnak a dolgok a Bitcoin energiafelhasználása frontján.

Egy másik kutatás szerint a bányászat az elektromos hálózatok számára is előnyös lehet, mivel növeli a rugalmasságot. Röviden: nem a Bitcoin hozná el a világvégét, és nem is okoz klímaválságot – ahogyan azt Elizabeth Warren amerikai szenátor állította.

Kapcsolódó cikkeink:

Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!

  • Akár 5x Megtérülés az Előértékesítés Alatt
  • Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
  • 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
  • In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
  • A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés

Érdekel

Értékelés

logo