A ChatGPT szerint így változik meg majd a jövőben a munkavállalás

A történelem során a legnagyobb technikai fejlődések a legtöbb esetben különböző krízisek során jöttek létre. Gondoljunk csak arra, hogy az egészségügy robbanásszerűen fejlődni kezdett minden világjárvány vagy nagyobb háborút követően.

Ez a folyamat pedig most is lejátszódott a koronavírussal kapcsolatban. A távmunka, ami előtte kizárólag csak korlátozottan volt elérhető, hirtelen szélesebb körök számára lett opció.

Ez pedig lehetővé tette sokak számára, hogy otthonuk kényelméből vagy akár a nyaralójukból dolgozzanak. Mindeközben a cégek egy része is felismerte, hogy a termelés mértéke nem hogy tartható, hanem adott esetekben akár magasabb is lehet, mint korábban.

Arról nem is beszélve, hogy az irodabérlés magas költségeit is vissza lehet ezáltal vágni. Bár a távmunka korábban is felmerült több cégnél, a technika még nem állt készen rá.

A világjárványt követően azonban lehetőség volt akár egész cégek számára oktatást vagy meetinget tartani online, továbbá a munkával járó feladatok jelentős részére született valamilyen online megoldás.

A COVID-19 után viszont a cégek egy része úgy döntött, hogy véget vet az otthoni munkának, és visszatereli alkalmazottait az irodába. Ezzel nem meglepő módon sokan nem értettek egyet, akik közül többen is inkább a szabadúszó életformát választották az irodai élet helyett.

Ez a folyamat pedig hatalmas löketet adott a szabadúszók világának. Azonban az elérhető oldalak túlnyomó része továbbra is súlyos hiányosságokkal küzd.

Írásunkban a ChatGPT-nél érdeklődtünk, hogy mire lehet számítani a távmunkával kapcsolatban a jövőben, milyen kihívások állnak előttünk, illetve azt is megtudtuk, milyen megoldás lehet a tulajdonjogi vitákban.

Ha érdekel, mit gondol a ChatGPT a témáról, illetve befektetési lehetőséget keresel ami választ nyújt a felmerülő nehézségekre, tarts velünk.

ChatGPT: A decentralizált hálózatoké a jövő!

Első kérdésünkben arra kerestük a választ, hogy a távmunka jelenlegi állapota alapján mit tartogat a jövő a munkavállalók számára. A válasz, amit kaptunk pedig még minket is meglepett.

deelance - chatgpt1
Ahogy az látható a ChatGPT véleménye szerint a most körvonalazódó folyamatok egyértelműen a blokklánc-technológiának kedveznek. Ugyanis kizárólag ennek segítségével lesz mód arra, hogy a legfontosabb munkákat is biztonságosan, a világ bármely részéről el lehessen végezni.

Ezen felül pedig ami talán még ennél is fontosabb, a technológia lehetővé teszi az azonnal fizetéseket, fölösleges átfutási idő nélkül.

Következő kérdésünk arra vonatkozott, hogy vajon ebben a folyamatban a klasszikus munkaadó-alkalmazott viszony fog erősödni, vagy esetleg a szabadúszók kerülnek előtérbe.

 

deelance- chatgpt3Kérdésünkre szintén egy olyan választ kaptunk, ami egyáltalán nem tűnik elképzelhetetlennek.

Ahogy az már most látszik, a cégek előszeretettel csökkentenek a kiadásaikon, ráadásul a szabadúszók alkalmazása során sokkal több potenciális jelöltből lehet választani. Ezen felül pedig a szabadúszók sokkal több cégben és munkakörben próbálhatják ki magukat, amivel az általuk nyújtott szolgáltatás is értékesebbé válik.

Ebben a folyamatban azonban a tulajdonjogi viták száma hihetetlen módon megnőhet. Míg a hagyományos alkalmazotti státuszban dolgozó munkavállalók esetében nem kérdéses, hogy a munkaidőben elvégzett feladat gyümölcse kihez tartozik, addig ez a szabadúszók esetében már nem annyira világos.

Ezt pedig kiemelten fontos tisztázni, mivel a mesterséges intelligencia térnyerésének köszönhetően egyre nehezebb jogi helyzetek alakulnak ki. Például mi történik akkor, amikor egy zenész hangja és stílusa alapján generáltatunk egy számot, amivel majd komoly hírnévre tesz szert az alkotó.

Ilyen esetben vajon jogosan merül fel a zenészben, hogy meglopták?

deelance - chatgpt2

 

Ahogy az látható, a ChatGPT is teljes mértékben osztozik azon a véleményen, hogy az ilyen helyzetek minél hamarabb és minél egyértelműbben módon le kell zárni. Ami meglepő, hogy erre még megoldást is kínál, mégpedig az NFT-k formájában.

Az NFT-k felhasználásával bármilyen elvégzett munka tulajdonjoga egyértelműen és hitelt érdemlően bizonyítható lesz. Ezáltal az egyre nagyobb számban megjelenő szabadúszóknak és munkaadóknak nem kell aggódniuk az esetleges későbbi perek miatt.

Mindent összevetve elmondható, hogy a jövő a távmunkának, a szabadúszóknak és a decentralizált hálózatoknak kedvez.

A DeeLance a 21. századba repíti a távmunkát

A DeeLance egy előértékesítési szakaszában lévő projekt, mely a blokklánc-technológia segítségével kíván olcsó és biztonságos megoldást kínálni munkaadónak és szabadúszónak egyaránt.

A projekt fejlesztői jelenleg 1.3 millió dollár értékben tudtak eladni az ERC-20 $DLANCE tokenekből. A projekt összesen 7 előértékesítési szakaszból áll és jelenleg ezek közül a 4.-hez lehet csatlakozni.

Mivel a fejlesztők összesen 6.8 millió dollárt kívánnak összegyűjteni, ezért aki még most csatlakozik, a listázási árnál jelentősen alacsonyabb költségek mellett juthat hozzá a $DLANCE érmékhez.

Az ökoszisztéma első ránézésre hasonló szolgáltatást kínál, mint a Fiverr vagy az Upwork, azonban közelebbről megvizsgálva hatalmas különbségeket láthatunk.

A DeeLance módszere ugyanis gyökeresen eltér attól, amit a konkurenciánál láthatunk.

Amikor megszületik egy megállapodás a szabadúszó és a munkaadó között, erről azonnal egy NFT-szerződés készül. Ez magába foglalja a munka feltételeit, megnevezi a szerződő feleket, továbbá egyértelműen jelzi a tulajdonjogot.

Ezzel párhuzamosan a munkaadó egy kriptotárcára utalja a megrendelt munka árát.

deelance vs fiverr

Nézd meg a DeeLance-t

Egészen addig, amíg a munka elvégzésre nem kerül, illetve azt a munkaadó el nem fogadja, a tulajdonjog a szabadúszónál van.

Amikor végül a munkaadó elfogadja a megrendelést, az NFT-szerződés tulajdonjoga automatikusan megváltozik, illetve ezzel párhuzamosan a munka kifizetésre kerül. Mivel a kifizetés a blokklánc-technológia segítségével történik meg, ezért szemben a konkurenciával, már néhány másodperc alatt hozzá lehet jutni a fizetséghez.

Továbbá ami még ennél is jobb, hogy a tranzakció közvetlenül a megrendelő és a szabadúszó között jön létre. Decentralizáltan és biztonságosan.

keress szabaduszokat deelance

Ami pedig igazán csábítóvá teszi a DeeLance-et, azok az alacsony árai. Míg a fiverr a megrendelőnek 5.5%-ot, a szabadúszónak 20%-ot számít fel, addig a DeeLance előbbinek csak 2%-ot, utóbbinak pedig 10%-ot.

Vagyis elmondható, hogy ugyanazért a munkáért a DeeLance platformját használó felhasználók nagyobb fizetésre számíthatnak.

A DeeLance emellett rendelkezik egy kiterjedt metaverzum felülettel is, aminek köszönhetően a tagok kényelmesen tudnak majd izgalmas környezetben különböző meetingeket vagy eligazításokat tartani.

Összevetve elmondható, hogy a DeeLance az összes olyan tulajdonsággal rendelkezik, ami ahhoz kell, hogy a következő évek során az online munkavégzés meghatározó szereplőjévé tudjon válni.

Ha szeretnéd a DeeLance ökoszisztémát megismerni, látogass el a projekt weboldalára, még ma!

Nézd meg a DeeLance-t

További hírek:

**Figyelem! Fenti írásunk egy vendégtartalom, és nem minősül befektetési tanácsnak. A BitcoinBázis szerkesztősége nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját a kriptovaluta, CFD, token, kriptokaszinó, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj és játssz felelősségteljesen.**