A középosztály utolsó reménye a Bitcoin lehet

A bitcoin legkorábbi támogatói számára a kriptovaluta nem csupán egy digitális eszköz, hanem egy esély a pénzügyi szabadságra. Most az iparág prominens szereplői gyűltek össze, hogy arról beszélgessenek, milyen szereppel rendelkezik a bitcoin a világ gazdasági és társadalmi jövőjének kialakításában.

A Roundtable műsorvezetője, Rob Nelson először James Heckman, a Roundtable Media vezérigazgatóját kérdezte arról, miért izgatottabb a bitcoin jövőjével kapcsolatban, mint tíz évvel ezelőtt volt. Heckman utalt olyan elnyomó rendszerekre, ahol a tranzakciókat szorosan összekötik az arcfelismeréssel és az egyén politikai múltjával. Szerinte ez teljesen ellentétben áll a Bitcoin által ígért szabadsággal, és aggodalmát fejezte ki arról, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben a középosztály szenvedi el a legjobban az okozott károkat. Az emelkedő kamatlábak és az infláció fenyegetése miatt ezek az emberek bizonytalan helyzetben vannak. Éppen ezért úgy véli, hogy a Bitcoin egy olyan lehetőség lehet számukra, amelynek köszönhetően biztosíthatják pénzügyi jövőjüket, infláció és kormányzati ellenőrzés nélkül.

A vita érdekes fordulatot vett, amikor Nelson az intézményi szereplők – többek között a BlackRock – bitcoin iránti érdeklődéséről beszélt.

„Néha úgy gondolom, hogy Larry Fink nem is tudja, hogy mit szabadított el. Ha egyszer elkezded a decentralizációt a bitcoinnal, nem fogsz tudni leállni” – mondta.

Kapcsolódó: A SEC késlelteti a Blackrock, a Fidelity, és az egyéb bitcoin ETF alkalmazásokat

David Bailey a BTC Inc. vezérigazgatója szintén megosztotta gondolatát a témával kapcsolatban. A szabadpiacon alapuló kapitalizmust egy fékezhetetlen erőként jellemezte, amelynek sem a BlackRock, de még a Kínai Kommunista Párt sem fog tudni ellenállni. Bailey szerint a bitcoin a szabadpiaci pénz képviselője, amely mentes minden kormányzati kötöttségtől.

„Az egyetlen dolog, ami meglep engem ezzel kapcsolatban, hogy a BlackRock ilyen későn lépett be az iparágba”zárta gondolatait.