A kriptó már nem a bankok rémálma, sőt

Satoshi Nakamoto a Bitcoin fehér könyvében úgy ismertette a decentralizált blokkláncok világát, hogy a tranzakciók pénzügyi intézmények beavatkozása nélkül mennek végbe. Éppen ezért érdekes, hogy a két legnagyobb blokklánc vállalat, a Ripple és Chainlink a bankokkal és más hagyományos fizetési vállalatokkal, kéz a kézben képzelik el jövőjüket. Miért lehet ez?

A Ripple júliusban részleges győzelmet aratott a SEC ellen, és nemrégiben a hatóság fellebbezését is elutasították. A Chainlink már az elmúlt év szeptemberében bejelentette, hogy a SWIFT-tel egy közös tokeninfrastruktúrát építenek. A Fireblocks, az R3, a Fnality és a Zodia Markets kriptovaluta cégek szintén a pénzügyi intézményekkel együttműködve fejlesztik a digitális pénzügyek infrastruktúráját.

A „hibrid” partnerségek megkérdőjelezhetik tehát az uralkodó paradigmát – azt a világot, ahol a kriptovaluta iparág egy párhuzamos univerzumban létezik, elszakadva a hagyományos szektoroktól. James Butterfill, a CoinShares digitális eszközkezelő cég kutatási vezetője is megjegyezte, hogy „sokan azt kérdezik, miért van értelme a régi bandával üzletelni”. Nos, a válasz talán a Ripple vállalat hozzáállásában kereshető, ők ugyanis a hagyományos pénzügyi intézetekre nem konkurenciaként, hanem lehetőségként tekintenek, hogy minél több embert elérjenek. A CBDC-knek pedig kifejezetten örülnek, s májusban már elindítottak egy platformot, amely lehetővé teszi a központi bankok számára, hogy saját digitális valutákat adjanak ki. A vállalat mindezzel azt kívánja elérni, hogy a pénzügy szektor újítójaként tekintsenek rá.

Kapcsolódó: A Chainlinken keresztül kapcsolná össze a CBDC-ket a SWIFT

A Chainlink szintén lehetőségként tekint a bankokkal való partnerségre, hogy a két iparágat összekapcsolják, és együttműködésre sarkallják. Sergey Nazarov társalapító szerint a Web3 integrációja a hagyományos pénzügyi világba segíthet előre lendíteni a kriptovaluta ökoszisztémát. Azzal érvelt, hogy a blokklánc technológia átláthatóbbá teheti a banki folyamatokat, miközben a felhasználók számára is lehetőség nyílna arra, hogy saját kezükbe vegyék az irányítást.

Forrás