A kriptohívők új paradicsoma lehet a közép-amerikai sziget

A bitcoin-rajongók Puerto Ricóba áramlanak, köszönhetően az adókedvezményeknek és a laza életmódnak. 

Puerto Rico vált a kriptopénz milliomosok új célpontjává a kriptobarát politikájának hála, mely többek között hatalmas adókedvezményeket biztosít azoknak, akik évente legalább 183 napot töltenek a szigeten.

Az amerikai állampolgárok számára különösen előnyös Puerto Rico felé venni az irányt, hiszen megtarthatják amerikai útlevelüket, miközben nem kell adót fizetniük a tőkenyereség után.

“Ott van az összes barátom. Egyetlen barátom sem maradt New Yorkban, és talán a világjárvány felgyorsította ezt, hiszen mindegyikük Puerto Ricóba költözött” – mondta David Johnston kriptovállalkozó és befektető a CNBC-nek. Családját és cégét tavaly költöztette a szigetre.

Johnston állítja, hogy bár a sziget kicsi és mindössze 3 millió ember lakja, ez éppen elég ahhoz, hogy egy kriptoközpont épüljön ki rajta. A férfi azt mondta, hogy az az irodaház, ahol az ő cége is található, ma már fintech startupokkal és kriptovállalkozásokkal van tele.

A sziget nagy vonzereje állítólag az úgynevezett 60-as törvény, amely jelentős adókedvezményeket kínál az odaköltözőknek.

Az Egyesült Államokban a befektetők a rövid távú tőkenyereség után akár 37%-ot, a hosszú távú nyereség után pedig akár 20%-ot is, ami az egy évnél tovább tartott kriptovaluta és egyéb eszközökre vonatkozik. A 60-as törvény viszont bizonyos feltételek teljesülése esetén adómentességet biztosít. A vállalkozók számára ez különösen előnyös, ezért sok cég válassza új otthonának Puerto Ricót.

Nem mindenki örül azonban az új lakosok beáramlásának. A helyieket leginkább az bosszantja, hogy ők nem jogosultak a tőkenyereségadó-mentességre, amelyet a nem Puerto Ricóiaknak szántak. Megkérdőjelezik a helyi kormány azon elképzelését is, hogy az adókedvezmények segítenek munkahelyeket teremteni, és több pénzt visznek a helyi gazdaságba. A kriptogazdagok Puerto Ricóba áramlása hozzájárult az ingatlanárak emelkedéséhez is, ami aggasztja a helyieket, hiszen számukra még nehezebb saját otthonhoz jutni.

További érdekes cikkeink: