A milliárdos befektető a fiat valuták bukását jósolja

Charlie Munger, a milliárdos befektető és Warren Buffet társa meglehetősen indulatos megjegyzéseket tett mind a fiat valutákról, mind a kriptoeszközökről. A Berkshire Hathaway alelnöke azt feltételezi, hogy a fiat valuta a következő száz évben “a nullára kerül”.

A veterán befektető Yahoo! Finance-nak adott interjúban tett megjegyzéseit a MicroStrategy vezérigazgatója, Michael Saylor február 17-én re-tweetelte. Saylor megjegyezte, hogy a fiat valuták kudarcára a bitcoinban rejtőzik a megoldás: “Mint sok intelligens befektető, ő is megérti a problémát, de nincs tisztában azzal, hogy kidolgoztunk egy megoldást a bitcoin formájában”

Munger kijelentésében nem mutatott konkrétan ujjal a dollárra, de elég nyilvánvaló volt, hogy arra gondolt. Az infláció az USA-ban jelenleg négy évtizedes csúcson, 7,5%-on áll, mivel a megélhetési költségek továbbra is az egekbe szöknek. Ez azt jelenti, hogy 1 dollár kevesebbet ér, mint tavaly ilyenkor, tavalyelőtt, és így tovább. Ez nagyrészt a központi bankok pénznyomtatásának köszönhető, amely felhígította a kínálatot.

Charlie Munger gyűlöli a kriptókat

Saylor a Bitcoin egyik legfőbb támogatója, és ennek számtalan alkalommal hangot is adott; „A bitcoin megállíthatatlan, teljesen uralni fogja a 21. századi pénzügyi piacot, és a különböző fel-fel röppenő fenyegetések közül egy sem jelent valós veszélyt rá”.

Vele éles ellentétben Munger kegyetlenül elítéli a társa, Warren Buffett által „földi csapásnak” nevezett kriptovalutákat. A Reuters szerint Munger azt állította, hogy büszke arra, hogy elkerülte a “nemi betegséget” – a kriptót –, hozzátéve:

“Egyszerűen megvetés alatt állónak tartom. Egyesek azt hiszik, hogy ez a modernitás, és üdvözölnek egy olyan valutát, amely hasznos a zsarolásokban, emberrablásokban és így tovább… adócsalásban”.

A 98 éves milliárdos úgy tűnik, valahogy elfeledkezett arról, hogy még mindig a hideg, kemény készpénz az, ami a pénzmosás, a zsarolás és az adóelkerülés választott pénzneme.

Munger folytatta szónoklatát: “Mindenkinek saját, új valutát kell teremtenie, és szerintem ez őrültség. Bárcsak azonnal betiltották volna, csodálom a kínaiakat, amiért ők megtették, szerintem nekik volt igazuk, és mi [az Egyesült Államok] tévedtünk, amikor megengedtük”.

A Berkshire Hathaway döntései ellentmondanak az kriptóellenes milliárdosoknak

A vállalatnak, amelynek alelnöke a matuzsálemi duó, azonban más szándékai vannak. A héten a világ hetedik legnagyobb piaci kapitalizációjú vállalata jelentést nyújtott be a SEC-hez, amelyben felvázolja a Nubank 1 milliárd dolláros részvényvásárlását.

A Nubank egy brazil digitális “neobank”, amely a hagyományos pénzügyeken kívül működik, és lehetővé teszi ügyfelei számára, hogy kriptovalutákkal kapcsolatos termékekbe fektessenek be.

Függetlenül attól, hogy mit gondolnak az öregedő milliárdosok a kriptóról, a vállalat igen is nyitott a blokklánc-alapú digitális fizetőeszközök világa felé.