A NEM Ventures kockázati tőkealap a SharpShark-ba fektet be

A NEM Ventures blokklánc kockázati tőkealap a jelentések szerint befektet a SharpShark-ba. A SharpShark egy chilei stratup, ami a Symbol blokklánc platformra épül. A cég időbélyegzési megoldásokat kínál a tartalom alkotóknak szellemi tulajdonuk védelme érdekében. Ez azt is lehetővé teszi számukra, hogy alkotásaikat tokenizálják vagy átruházzák.

A tartalomkészítők és a blokklánc digitális védelme

A SharpShark különféle alkotók, tartalomgyártók számára készült, az íróktól, akadémikusoktól és újságíróktól kezdve a fotósokig, művészekig és tervezőkig. A platform egy digitális aláírást hoz létre, amely a szövegek és képek mellé lesz hozzárendelve a Symbol blokkláncon a szerző adataival együtt annak érdekében, hogy bizonyítsák az eredetét. Az adatokat meg nem változtatható formában tárolják, és megfelelnek az aktuális adatvédelmi irányelveknek.

A SharpShark fő felhasználási területei közé tartozik a média, a tudomány és a felhasználók által létrehozott tartalomplatformok. A társaság szerint az írók és az újságírók a SharpShark segítségével felismerhetik a plagizmust, megakadályozhatják a szerzői jogok megsértését és portfóliót készíthetnek szellemi tulajdonukból.

Kailin O’Donnell, a NEM Ventures társalapítója és partnere hozzátette:

„A meglévő időbélyegzési megoldások nem megfelelőek, és a szerzői jogi díjak pedig rendkívül költségesek. A SharpShark digitális időbélyegző szolgáltatása műalkotásokat rögzít, amelynek célja az alkotók munkájához fűződő erkölcsi jogok védelme a plágium és a szerzői jogok megsértésének észlelésével.”

Korábbi beszámolók szerint a blokklánc-technológia nagyban segíthet a digitális tartalmak alkotóinak az egyik legnagyobb kihívás legyőzésében. Ez pedig nem más mint a szerzői jog megtartása a saját munkájuk felett.

Blokklánc technológia az élet minden területén

Ez az újabb felhasználási lehetőség is bizonyítja a technológia kínálta előnyöket. A blokklánc tehát nemcsak a kriptovaluták menedzsmentjére biztosít platformot, hanem valós megoldásokat és alternatívákat kínál az élet szinte minden területén. Korábban arról számoltunk be, hogy a nagy telekom cégek mint a Deutsche Telekom, Teléfonica, Vodafone hogyan indították el saját projektjeiket a blokkláncon különböző felhasználási területeken.  Egy másik jó példája a technológia kihasználásának, hogy a koronavírus elleni hatékonyabb fellépés érdekében egy ciprusi kórház már blokkláncon tárolja a COVID-19 tesztek eredményeit is.

A blokklánc technológiát kiaknázó területek listája pedig még sokat fog bővülni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük