A Phantom okostelefonos Solana tárcát fejleszt

A Phantom tárca fejlesztői a liszaboni Breakpoint konferencián jelentették be, hogy nemsokára mobilos kriptotárca alkalmazást indítanak útjára, hogy a felhasználók az okostelefonjukról is hozzáférjenek a Solana hálózathoz. Természetesen a kriptovalutákhoz való telefonos hozzáférés már nagyon régóta létezik, azonban az erre lehetőséget nyújtó appok többsége egyszerű tőzsdei applikáció, nem pedig valódi, tulajdonjogot is nyújtó kriptotárca alkalmazás, mint például a MetaMask. A nemrég egymillió aktív felhasználót is átlépő Phantom tárca fejlesztői most egy a MetaMask megoldásához hasonló, úgynevezett custodian walletet dobnának piacra, kifejezetten okostelefonokhoz tervezve.

Az igazat megvallva abszolút nem véletlen, hogy a Defi és az NFT-k világához jelenleg szinte kizárólag csak számítógépről vagy laptopról fér hozzá a felhasználók többsége. A DeFi műveletekhez használatos technikai megoldások, mint például a Defi tárcák és a Web3 protokoll elvileg nem windows desktop alapú operációs rendszereken is működőképesek, azonban a gyakorlatban ezek a műveletek android és iOS esetén sokszor egyaránt bugokba és számítási kapacitási problémákba ütköznek.

Sok blokkláncos jövőben hisznek a Phantomnál

Brandom Millman a Phantom projekt társ alapítója és vezérigazgatója, a bejelentéssel kapcsolatban a következőképpen fogalmazott: “Olyan gyorsan bővítünk, ahogy csak lehetséges, hogy ki tudjuk szolgálni a folyamatosan növekvő igényt a Solana alapú alkalmazásokra. Ezzel az új fejlesztéssel a felhasználóink egy bárhol, bármikor használható, megbízható kriptovaluta tárcát kapnak.” A mobiltárca többek között arra is lehetőséget ad majd, hogy a felhasználók okostelefonról hozzanak létre NFT azonosítással ellátott javakat.

A Phantom fejlesztői egyébként úgy fogalmaztak, hogy ők egy olyan jövőben hisznek, ahol nem egyetlen, a piac aránytalanul nagy részét leuraló blokklánc lesz a domináns (mint jelenleg a Bitcoin sok szempontból), hanem számos sokkal egyenrangúbb blokklánc fog létezni, melyek mindegyike különböző felhasználási módokra lesz optimalizálva és különböző felhasználói igényeket tud majd kielégíteni.

A Phantomot a mobil Solana tárca fejlesztésében az a SolFlare is segíti, amely már jelenleg is az összes SOL token tranzakció körülbelül 22 százalékát stakeli.

( Forrás )

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük