A Tethert állítólagos csalással vádolta meg a Wall Street Journal

Nemrégiben publikált egy elég meglepő cikket a Wall Street Journal a Tetherről. Ebben azt állították, hogy a Tether hamisított dokumentumokkal, hamis személyazonossággal és stróman cégek használatával tartotta meg hozzáférését a globális banki rendszerhez. A Tether a bitcoin és az ether mellett a legnépszerűbb kriptovalutának számít. A CoinMarketCap adatai szerint a Tether USDT stabilcoinjával az elmúlt napokban átlagosan 30 milliárd dollár feletti értékben kereskedtek. Míg ez a szám a bitcoin esetében valamivel alacsonyabb volt. Nem csoda, hogy az USDT a legnépszerűbb stabilcoin a piacon, 71 milliárdnál is több token van forgalomban.

A Wall Street Journal vádaskodása komoly hatással lehet a Tetherre

A népszerűségét és tranzakciószámát nézve létfontosságú a Tether számára a banki hozzáférés megtartása. A Wall Street Journal arról írt most, hogy a Tether több ízben megtévesztő technikákat alkalmazott az amerikai bankokhoz való hozzáférés eléréséhez. 2017-ben kezdődött a történet állítólag, amikor a Wells Fargo & Co leállította a Tether tajvani bankszámláiról származó tranzakciók feldolgozását. A Tether akkor pert is indított a bank ellen. Ezután pedig a Wall Street Journal dokumentumai szerint a Tether mögött álló cégek új számlákat nyitottak Tajvanon. Ezeket a Hylab Technology Ltd. vezetője, Chrise Lee kezelte, miközben a Hylab Holdings Ltd. neve alatt nyitották őket. Közben nyitottak egy bankszámlát Törökországban is a Deniz Royal Dis Ticaret nevű cég neve alatt. Ezt a számlát az amerikai igazságügyi minisztérium azóta már pénzmosással és terrorizmus finanszírozásával hozta összefüggésbe. De a Wall Street Journal arról is írt, hogy a New Yorkban található Signature Bankot is igyekezett állítólag megtéveszteni a cég.

2018-ban a Signature zárolt két számlát, amelyek a Tetherhez kötődtek és elutasította a Tether testvércégének, a Bitfinexnek a számlanyitási kérelmét is. Ekkor állítólagosan a repülőipari üzemanyagkereskedéssel foglalkozó AML Global kereste fel a Signature-t bankszámlanyitási kéréssel. Azt állították, hogy a Kraken kriptotőzsdén akarnak kereskedni kriptovalutákkal árfolyamkitettséget ellensúlyozandó hedgelési céllal. Viszont a kérelemben nem tették közzé, hogy az AML Global tulajdonosa, Christopher Harbourne valójában Chakrit Sakunkrit néven a Tether és a Bitfinex 12%-os tulajdonrészét is birtokolja. Az AML Global számláját megnyitotta a Signature, de gyorsan zárolta is, miután rájöttek, hogy nem a Krakenhez, hanem a Bitfinexhez köthető aktivitás zajlik a számlán. A cikk hatására egyébként a Tether árfolyama az elmúlt 24 órában közel 5%-ot esett. Alapvetően a Wall Street Journal által közzétett írás nem fogja érinteni az USDT létét, az látható. A lényeg, hogy a Tethernek tudnia kell bizonyítania, hogy tényleg egy az egyben dollárhoz kötött az USDT.