A Wall Street Memes a magyar kriptobefektetőket is levette a lábáról?

A kriptoszektorban április óta töretlen népszerűségnek örvendenek a mém érmék. Láthattuk, hogy a Pepe, majd a Pepe-hez hasonló projektek napok alatt képesek akár 1000, sőt egyes esetekben 10 000% hozamot is elérni. Természetesen azt senki nem kérdőjelezi meg, hogy a mém érmék erősen spekulatív jellegűek, azonban pontosan ezért, akik igazán nagyot szeretnének szakítani, ideális befektetési eszközök lehetnek.

A Wall Street Memes és a most népszerű mém érmék között azonban van egy különbség, aminek köszönhetően a $WSM érmék még a PEPE sikereit is képesek lehetnek túlszárnyalni.

A legtöbb mém érme mögött ugyanis minimális közösség áll. A legtöbb esetben pusztán az történik, hogy a befektetők látják a hatalmas profitot, majd maguk is csatlakoznak. Ekkorra viszont általában már túl késő, így csak addigra érnek oda, amikor a mém érme lejtmenetbe ér.

Erre egy ideális példa a Pepe. A token a listázást követő napokban hatalmas erősödést ért el. Ennek ellenére, akik már csak 5 nappal a listázás után értesültek a tokenről, azok nagy valószínűséggel nem értek el profitot.

Vagyis a mostani trendek alapján két dolgot lehet megfigyelni: a befektetőknek az elsők között kell érkezni a sikerhez, és a kiszemelt érméknek rendelkezni kell egy aktív közösséggel.

A Wall Street Memes pedig pontosan ilyen! És, hogy miért? Olvass tovább.

A Wall Street Memes jól bevált recept alapján dolgozik

A Wall Street Memes nem most kezdte meg a pályafutását. A csapat már 2019-óta jelen van a Twitteren, ahol közel negyedmillió követőt tudtak maguk köré gyűjteni.

Az oldal fennállása óta eltelt 4 év alatt pedig a fejlesztők képesek voltak mindig naprakész és aktuális mémekkel szórakoztatni a közösséget. Ez olyannyira jól ment a csapatnak, hogy korábban még Elon Musk is reagált a Wall Street Memes egyik posztjára.

A fejlesztők azonban nem csak a mémeket, hanem a kriptoszektort is mesterien kiismerték már.

A csapat 2021-ben Wall Street Bulls néven adott ki 10 000 darabból álló NFT-kollekciót. Az értékesítés során azonban nem csupán 2.5 millió dollár bevétel származott az eladásból, hanem mindezt 32 perc alatt gyűjtötték össze.

Ez az eset pedig tökéletesen példázza, hogy miért ennyire népszerű jelenleg is a Wall Street Memes előértékesítése.

A natív ERC-20 $WSM érmék május 26-án délután váltak elérhetővé, akkor 0.0250 dolláros áron. Bár azóta kevesebb mint 5 nap telt el, a csapatnak máris sikerült az 1 millió dolláros bevételt megközelíteni.

Az elmúlt napok során látott tempó alapján átlagosan nagyjából 200-250 000 dollárral emelkedik a $WSM eladásából származó összeg. Vagyis a jelek szerint 2-3 hónapon belül már listázásra kerülhetnek a tokenek.

A fejlesztők minden bizonnyal tanultak más érmék előértékesítéséből, mivel az összesen 30 előértékesítési szakasza között nem növekszik jelentősen az érmék ára. Míg az első szakaszban 0.0250 dollár egy $WSM token, addig a 30. szakaszra 34.8%-os emelkedés után, 0.0337 dollár lesz egy token.

Ezt a fejlesztők valószínűleg azért csinálták így, hogy a listázáskor a korai befektetők akik megelégedtek az előértékesítés során elért hozammal, ne adják el egyből a tokeneket.

Nézd meg a Wall Street Memes oldalát

Van hova növekedni

A projekt kemény sapkája (hard cap) 30 577 000 dollár. Jelenleg ugyan nem lehet tudni a $WSM listázási árát, az valószínűnek mondható, hogy a listázáskor a projekt piaci kapitalizációja 35 millió dollár körül lesz.

Összehasonlításként a PEPE-nek a cikk írása idején 613 millió dollár a mérete, míg a Shiba Inunak 5.1 milliárd dollár. Ez azért lényeges, mert ezeknél a tokeneknél hihetetlen mértékű összegre van ahhoz szükség, hogy jelentős hozamot lehessen elérni általuk.

wall street memes maj29

Ezzel szemben, ha a Wall Street Memes-nek a Pepe sikerének csak a felét sikerül elérni, abban az esetben is a korai befektetők közel 1000% profitra számíthatnak. Vagyis 57 dollár (nagyjából 20 000 forint) befektetésével akár 200 000 forintot is el lehet érni a listázást követően.

Ez pedig kifejezetten konzervatív becslésnek tűnik, hiszen több szakértő is azon a véleményen, hogy a token akár a Shiba Inu sikereit is képes lehet túlszárnyalni.

Nem érdemes kihagyni a Wall Street Memes-t

A Wall Street Memes közösségét a 2021-es GameStop láz hívta életre. Ekkor láthattuk ugyanis először azt, hogy a lakossági befektetők, amennyiben képesek koordináltan együttműködni, abban az esetben a legnagyobb hedge fundok is komoly bajba kerülhetnek.

Pontosan ez az az eszme, ami belengi a $WSM érméket is. Mivel a kriptopénzekkel a hagyományos befektetésekhez képest sokkal nagyobb hasznot lehet elérni, ezért a Wall Street Memes közössége képes lehet a legnagyobb mém érmék sikeréhez is felnőni.

WSM token

Korábban a Reddit Wall Street Bets közösségének tagja létrehozták a hasonló néven ismertté vált Wall Street Baby (WSB) kriptot. Az érme komoly népszerűségre tett szert, azonban a listázást követően bennfentes kereskedéseknek köszönhetően pillanatok alatt beszakadt az árfolyam.

Ez azért történhetett meg, mert a tokenek legnagyobb része a fejlesztők kezében volt. A Wall Street Memes esetében azonban nem ez a helyzet.

Teljesen egyedi módon a teljes tokenkészlet 100%-a a befektetők kezében lesz. Az előértékesítés során az érmék 50%-a kerül eladásra, 20% fedezi a DEX és a CEX listázás likviditását, amiken pedig a fennmaradó 30% érmét lehet megvásárolni.

Vagyis a fejlesztőknek szó szerint semmi token nem lesz a kezében.

Amennyiben felkeltette az érdeklődésed a projekt, a magyar nyelven is elérhető weboldalon keresztül többet is megtudhatsz a $WSM érmékről.

Nézd meg a Wall Street Memes oldalát

Ez is érdekelhet:

**Figyelem! Fenti írásunk egy vendégtartalom, és nem minősül befektetési tanácsnak. A BitcoinBázis szerkesztősége nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját a kriptovaluta, CFD, token, kriptokaszinó, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj és játssz felelősségteljesen.**