Az amerikai hadsereg új hiperszonikus fegyverekkel rukkol elő

Az Amerikai Egyesült Államok hadserege és haditengerészete a tegnapi nap folyamán, azaz október 21-én, jelentette be 3 hiperszonikus alkatrész tesztelésének sikerességét. A szerdai napon próbára tett komponensek nagyban hozzájárulnak majd egy új rakéta kifejlesztéséhez. Ezeket az információkat a Reuters névre keresztelt világhírügynökség hozta napvilágra, akik egy Pentagon beszámolóra hivatkoztak.

A szóban forgó alkotóelemek éppen azon a napon lettek letesztelve, amikor az amerikai elnök, Joe Biden, éppen Kína legújabb hiperszonikus fegyvereit titulálta baljóslatúnak. A 3 alkatrész, amelyet nem neveztek meg a jelentésben, a NASA Virginiában található Wallops űrkozpontján estek át az ellenőrzésen. A Pentagon közleménye szerint a kísérletek mind a haditengerészet, mind pedig a hadsereg harci eszközeinek innoválását is elősegítik majd. A vadonatúj hiperszonikus rakétával történő próbarepülések az elkövetkezendő időszakban veszik majd kezdetüket.

A Pentagon, ami az évek alatt már az amerikai hadsereg szimbólumává vált, még hozzátette, hogy minden eddigi teszt sikeres volt. A 3 vizsgálat „remekül szemléltette a fejlett hiperszonikus technológiákat és az ezekben rejlő lehetőségeket. Emellett pedig realisztikus működési környezetben is kiállták a megpróbáltatásokat.”

hiperszonikus

Kína is rest a hiperszonikus támadóeszközök fejlesztésében

A brit védelmi miniszter, Ben Wallace, óva intette és azt tanácsolta a nyugati országoknak, hogy ideje komolyan venniük a kínai hiperszonikus fegyverek miatt fellépő veszélyeket.

„Határozottan úgy gondolom, hogy a nyugatnak jobban nyomon kellene követnie a kínai és az orosz hadifegyverek fejlődését. Fontos rájönnünk arra, hogy mit is fejlesztenek pontosan és mit jelent ez a hatáskör és a gyorsaság szempontjából.”

Továbbá, maradva a kelet-ázsiai ország által keltett riadalomnál és Biden nyilatkozatánál, az amerikaiak úgy tűnik, hogy komoly veszélyben érzik magukat. A kínai rakéták nemrégiben az alacsony Föld körüli pályán teljesítettek tesztrepüléseket. A dolog aggasztó aspektusa viszont az volt, hogy földet érés előtt repülési magasságukból vesztve rendkívül közel kerültek célpontjaik kiiktatásához.

Kína azon szándékát, hogy újszerű fegyvereivel térdre kényszerítse az USA-t sosem titkolta, nem mintha képes lett volna rá bárhogyan is. Azonban Amerikának sincs félnivalója, ugyanis hiperszonikus rakétájának (LRHW) hatótávolságába bőven beleesne Kína is s így másodpercek alatt elpusztíthatná azt.

Forrás: zerohedge.com

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük