Az Opera webböngésző támogatja a Bitcoint, Polygont és Solanat

Az Opera, az egyik népszerű webböngésző ma bejelentette, hogy nyolc új blokklánc-hálózat támogatását is hozzáadja a termékhez, hogy megkönnyítse a decentralizált alkalmazásokhoz (dApp) és szolgáltatásokhoz való hozzáférést. A támogatott blokkláncok közé olyan jól ismert projektek tartoznak, mint a Bitcoin, a Polygon és a Solana, valamint a kevésbé ismert StarkEx, a Ronin, a Celo, a Nervos és a Cosmos-alapú IXO.

A Polygon dAppjai már most elérhetőek a vállalat újszerű Web3-natív böngészőjében a Crypto Browser Projectben, és már használható az Androidon és asztali számítógépeken is.

Az Opera az év elején indította el az új Crypto Browser Project nyilvános bétaverzióját mobil és asztali eszközökre. A Crypto Browser Project egy önálló böngésző, amely beépített dApp-támogatással és letétkezelés nélküli kriptotárcával érkezik. Tartalmazza továbbá a Crypto Corner funkciót is. Ez lényegében egy hírfolyam a legfrissebb kriptohírekkel, árfolyamokkal, gas díjakkal, de listázza a közelgő airdropokat, oktatási tartalmakat, és eseménynaptárt is kínál.

A Solana, StarkEx, Deversifi, IXO, Ronin, Nervos, Bitcoin és Celo jelenleg az Opera for Android verzióban érhető még csak el. De várhatóan az elkövetkező hónapokban a Crypto Browser Project-ben is megkapják a támogatást.

Az átlagos webfelhasználók még mindig haboznak, ha a Web3-mal való ismerkedésről van szó. De a Solana, a Polygon és más blokkláncok mobilböngészőnkbe való integrálásával mostantól a böngésző által kínált biztonságon és egyszerűségen keresztül érhetik el ezeket a technológiákat. Ezek elhozzák számukra a forradalmi Web3-élményt” – kommentálta a mai bevezetést Jorgen Arnesen, az Opera EVP Mobile igazgatója.

Az Opera az egyik legrégebbi webböngésző, amely 1995 óta van jelen a piacon. A vállalat 2018 júliusában indította el az első webböngészőjét integrált Ethereum tárcával és némi alapvető Web3-támogatással. Ezzel lehetővé tette a hozzáférést a dAppokat működtető különféle ERC-20 tokenekhez, valamint az NFT-k létrehozására gyakran használt ERC-721 tokenekhez.

Opera webböngésző

Az Opera böngésző többláncúvá válik

Az oslói székhelyű vállalat közölte, hogy a Layer-2 ökoszisztémákat kulcsfontosságú elemnek tekinti a stratégiájában ahhoz, hogy küldetéséhez híven láncfüggetlen maradjon, és felhasználók millióival ismertesse meg a Web3-előnyeit. A “Layer-2” kifejezés olyan blokklánc-hálózatokra utal, amelyek egy nagyobb mainnetre (vagy “Layer 1”-re) épülnek, mint például az Ethereum. A főhálózatról leválasztott tevékenységgel az ilyen hálózatok sokkal gyorsabban skálázódhatnak.

A Polygon, a Ronin és a StarkEx mind példák a Layer-2 kriptohálózatokra. A Ronin működteti például az Axie Infinity nevű népszerű “play-to-earn” kriptójátékot is, amelyet hatalmas hackertámadás ért a napokban.

Az Opera szerint a Solana is fontos platform a kriptoszektorban. Ugyanis nemcsak nagy skálázhatóságot és rendkívül alacsony tranzakciós költségeket kínál, hanem energiahatékony konszenzusmodellt is. A Solana azért energiatakarékosabb, mert egy olyan proof-of-stake (PoS) rendszert használ. Ez a bányászok helyett a validátorokat használja a tranzakciók érvényesítésére a hálózaton. A 24/7-ben működő nagy gépfarmok helyett a validátorokat a hálózatban lekötött staking révén ösztönzik a becsületes viselkedésre. Ha csalárd módon járnak el, büntetést kapnak, és elveszítik a stakelt kriptójuk egy részét.