Az új történelmi csúcs közepette megnőtt a Bitcoin Google-kereséseinek a száma
Nemcsak a bitcoin (BTC) árfolyama mutatott jelentős növekedést az elmúlt időben, hanem az eszközre irányuló Google-keresések száma is. Az új történelmi csúcs közepette jelentős médiafigyelem hárult az eszközre, amit első sorban a várakozások felett teljesítő bitcoin ETF-ek tápláltak.
Az új történelmi csúcs közepette a Bitcoin iránti érdeklődés közel 60%-kal nőtt a Google szerint. A Google Trends elemzőportál szerint azonban a Bitcoin iránti érdeklődés meg sem közelíti a 2021-es szinteket.
Növekvő árfolyam, fokozódó érdeklődés
Közgazdaságilag használt fogalom a Veblen-jószágok. Az olyan termékek, melyek iránti kereslet az ár növekedésével együtt növekszik első sorban státusszimbólumként működnek. Az ilyen termékeket a magas áruk teszi vonzóvá, mivel a vásárlók ezzel kívánják kifejezni társadalmi státuszukat. A Veblen-jószágok közé tartoznak a luxuscikkek, a designer ruhák, a műalkotások és bizonyos tekintetben a bitcoin (BTC) is.
A bitcoinról elmondható, hogy bizonyos mértékig Veblen-jószágnak minősül. Amikor a kriptovaluta árfolyama jelentős emelkedést produkál, az iránta tanúsított érdeklődés az egekbe szökik, mivel birtoklása presztízsnek számít.
Lokális csúcson a bitcoin-keresések száma
A világ vezető keresőmotorja, a Google, szerint az elmúlt időszakban hónapok óta nem látott csúcsra emelkedett a „Bitcoin” keresőszó használata. Miközben a digitális valuta az amerikai elnökválasztások óta közel 20%-os emelkedést produkált és árfolyama új történelmi csúcsot állított fel 81 000 dollár felett, a közösségi érdeklődés az eszköz iránt 2024 áprilisa óta nem látott csúcsra emelkedett.
A Google Trends analitikai portál azt tekinti a 100-as érdeklődésnek, amikor a legtöbben kerestek rá a Bitcoinra egy adott napon. Ez 2021 májusában történt, amikor a 2021-es bikapiac során a bitcoin (BTC) árfolyama először lépte át a 60 000 dollárt. Az azt követő korrekció, majd felfutás során a közösségi érdeklődés már elmaradt a 2021 tavaszán látott szinttől annak ellenére, hogy a vezető kriptovaluta rá pár hónapra a 69 000 dolláros árfolyamot is átlépte.
Jelenleg a közösségi érdeklődés nagyjából a felén található a 2021 májusában látott szintnek. Ebből adódik az a feltételezés is, hogy a jelenleg tapasztalt felfutás mögött első sorban az intézményi befektetők és a tapasztalt kriptovaluta-kereskedők állnak, és a lakossági, úgynevezett „új kereslet” még nem érte el igazán a kriptovaluta-piacot.
Piaci optimizmus Trump győzelme kapcsán
Azt követően, hogy Donald Trump megnyerte a múlt héten az amerikai elnökválasztást, jelentős optimizmus érte el a kockázatos eszközök piacát. Egyrészt az amerikai dollár minden más fizetőeszközt felülmúlt, másrészt a bitcoin (BTC) mellett a tőzsdeindexek és a részvények is új csúcsokat állítottak fel.
A kriptovaluta-párti politikus kampánya során számos ígéretet tett arra, hogy az Egyesült Államokat a kriptovaluták központi országává teszi. Ennek a részeként Cynthia Lummis, Wyoming-i szenátor, benyújtott egy javaslatot, miszerint tegyék tartalékeszközzé a bitcoint. Ezt a javaslatot Trump azonnal el is fogadta, majd a Nashville-i Bitcoin Konferencián a nyilvánossággal is megosztotta elképzeléseit.
Trump mindemellett tett arra is utalást, hogy egy új, kriptovaluta-barát elnököt nevezne ki az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) élére, mivel Gary Gensler megkérdőjelezhető korrektséggel bánik a digitális eszközökkel.
Bár első ciklusához képest nagyot fordult a világ Trumppal, elemzők szerint elnöksége alatt az akár 100 000 dolláros árfolyam sem elképzelhetetlen a vezető kriptovaluta számára.