Bezár a Binance Európában, az olasz adóhatóság már vitte is a userek adatait
Cikk meghallgatása
A kriptovaluták világa egy újabb mérföldkőhöz érkezett, amely alapjaiban rázta meg az európai piacot, különösen a dél-és nyugat-európai befektetőket. A kereskedési volumen alapján a világ legnagyobb kriptotőzsdéjének számító Binance ugyanis arról tájékoztatta több uniós országban élő ügyfeleit, hogy kénytelen felfüggeszteni a szolgáltatásait. A radikális lépés hátterében az áll, hogy a vállalat nem fogja tudni megszerezni a kriptoeszközök piacairól szóló uniós rendelet, a Markets in Crypto-Assets (MiCA) által előírt engedélyt a kritikus határidőig. Ahhoz ugyanis, hogy egy kriptocég mind a 27 tagállamban legálisan nyújthasson szolgáltatást, július elsejéig legalább egy uniós tagországból érvényes MiCA-licenccel kellene rendelkeznie, ennek hiányában viszont az engedéllyel nem rendelkező platformoknak fokozatosan fel kell számolniuk az EU-s tevékenységüket.
Görögország nem adott engedélyt
Az egész kálvária Görögországból indult ki, amely a júliusi határidő előtt nem adott engedélyt a népszerű kriptotőzsdének. Az engedélyezési folyamat még 2026 év elején kezdődött, és úgy tűnt minden a tervek szerint halad, amikoris az eljárás egyszercsak elakadt. A vállalat most 5 nappal a határidő előtt Franciaország felé veszi az irányt abban bízva, hogy a következő hónapokban sikeresen megszerzik a szükséges licencet, így az európai jelenlétük hosszú távon is biztosított lesz. Addig viszont az uniós szabályok értelmében kénytelen a szolgáltatásait beszüntetni vagy korlátozni.
Az európai kriptós berkekben a hír hallatán számtalan kérdés felmerült: mi lesz az uniós felhasználókkal, milyen szolgáltatásokat fog beszüntetni a tőzsde. Az első Binance-levelekre nem is kellett sokat várni, hiszen a görögországi kudarc után mindössze néhány órával a Binance Italy e-mailben értesítette a felhasználókat, hogy az olaszországi tevékenységét felfüggeszti. Hasonló e-mailt kaptak a francia, lengyel és spanyol ügyfelek is. A MiCA miatti szigorítás a szolgáltatások teljes leállását hozza magával, ami a marketingtevékenység és az új felhasználók beléptetése mellett érinti az eszközök értékesítését, átutalását és a pozíciók lezárását is. Bár a Binance hangsúlyozta, hogy a felhasználók eszközei teljes biztonságban vannak, és azokhoz bármikor hozzá lehet férni, a gyakorlatban ez egy kényszerű migrációt jelent, így a kereskedők számára most a legfontosabb feladat egy olyan egyértelmű stratégia kidolgozása, amellyel operatív veszteségek nélkül zárhatják le ottani tevékenységüket.
Felháborodtak az olasz kriptósok
Az olaszországi szolgáltatások korlátozása előtt egy másik komoly döbbenet-hullám is elindult az országban. A Binance ugyanis mielőtt kiküldte az e-maileket, keserű meglepetésben részesítette a helyi ügyfeleket. Az olasz adóhivatal (Agenzia delle Entrate) kíméletlen bürokratikus gépezete rászállt a kriptósokra, miután a Binance gyakorlatilag tálcán kínálta fel az ügyfelek privát adatait. A hatóságok azonnal elindították az automatizált és agresszív adatvadászatot, hogy az elmúlt évekre (2023-2024) visszamenőleg mindenkin számon kérjék a be nem vallott kriptovalutákat. A helyzetet tovább rontja, hogy a Binance neve feketén-fehéren szerepel a hivatalos levelekben, míg más kriptotőzsdékre egyetlen esetben sem hivatkozott a hatóság. Bár sokan próbálják azzal nyugtatni a kedélyeket, hogy ez csupán a „szokásos eljárás”, a valóságban a helyzet igen aggasztó, hiszen a gyanútlan kisbefektetőknek kell bizonygatniuk az igazukat, bonyolult tranzakciós hasheket és tárcacímeket bogarászva a büntetések elkerülésére, miközben a professzionális segítségért méregdrága adószakértőkhöz és könyvelőkhöz kénytelenek menekülni.

Igazolni kell a kriptók vételének módját, a használt közvetítőket, kiutalásnál bankszámlaszámot és a bankot. Kérik az összes kriptotárca címét, az összes tranzakció hashét, a harmadik félnek történő utalásokról, a befizetett adókról minden adatot.
Mi lesz a magyar ügyfelekkel?
Friss információk szerint a szigorítások és a fiókkorlátozások egyelőre kizárólag azokat az uniós állampolgárokat érintik közvetlenül, akik olyan országban élnek, ahol a Binance helyi bejegyzett vállalaton keresztül nyújtja a szolgáltatását – mint például Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Lengyelország, Belgium vagy Svédország.
JUST IN: NOT ALL the residents of the EU will have their account restricted on @binance after 1st of July.
Only those residing in a jurisdiction where Binance is providing services through a local registered entity, like in France, Italy, Spain, Poland, Belgium or Sweden.
THE… pic.twitter.com/BmxypK9ITa
— Satoshi Club (@esatoshiclub) June 26, 2026
A tőzsde ügyfélszolgálatának hivatalos megerősítése alapján az Európai Unió többi tagállamában – így Magyarországon is – egyelőre minden a megszokott módon működik tovább. A magyar ügyfelekre pontosan ugyanazok a feltételek és szabályok vonatkoznak, mint eddig, bár nem tudni, hogy ez mikor fog változni, miután Magyarország is uniós tagállam.
Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!
MI A TEENDŐD?- Regelj a Bitpandára
- Hitelesítsd a fiókod
- Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
- Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
- Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!

