A bitcoin árfolyam emelkedés most már nem csak a felezésről szól

A Bitcoin iránt jelentkező általános kereslet növekedése, valamint a makrogazdasági tényezők sokkal nagyobb szerepet fognak játszani a Bitcoin árának alakulásában idén, mint maga a Bitcoin felezés eseménye.

A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen

A világ egyik legnagyobb kripto-index alapkezelője is kérelmet nyújtott be az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC) egy saját Ethereum spot ETF elindításához. A Bitwise által benyújtott S-1 regisztrációs űrlap szerint a javasolt „Bitwise Ethereum Trust” birtokolná az Ethereumot, és az alap vagyonának egy részét lekötné – vagyis staking-be rakná – annak érdekében, hogy ezzel biztosítsa az Ethereumokon elért hozamot és az Ethereum hálózatának biztonságát. A cég olyan cégekhez csatlakozik, mint a BlackRock, VanEck, ARK, Hashdex, Grayscale, Invesco és Fidelity.

Sam Bankman-Fried 25 év börtönt kapott az FTX csőd miatt. A new york-i bíró bírálta a védelem félrevezető és hibás érveit, különös tekintettel arra, hogy arra is volt példa, hogy Bankman-Fried beavatkozott az igazságszolgáltatásba. A tanúk manipulálása jelentős súllyal szerepelt az ítélet kiszabásában.

Március 27-én teljesen váratlanul megjelent egy blogposzt a KuCoin weboldalán, amiben a kriptotőzsde vezérigazgatója egy 10 millió dolláros airdropot jelentett be. A posztban Lyu kifejezte háláját a felhasználók felé a támogatásukért és megértésükért. A héten ugyanis az Egyesült Államok pert indított a tőzsde ellen, ehhez kapcsolódóan pedig megnövekedett a várakozási idő a platformon. A pontos részletek majd a következő napokban kerülnek pontosításra.

A HSBC, a világ egyik legnagyobb pénzintézete bevezette az első, a lakossági befektetőknek szánt blokklánc-alapú eszközét. A HSBC Gold Token bevezetésével a bank célja, hogy a blokklánc technológiát integrálja a hagyományos banki szolgáltatásokba. A vállalat szerint ez az első ilyen jellegű, bank által kibocsátott lakossági termék. Ez a fejlesztés a pénzintézet és a helyi kormányzati hatóságok által a digitális eszközök felkarolására irányuló szélesebb körű törekvések közepette valósul meg.

Zászló alakzat formálódik a Bitcoin grafikonján

A Bitcoin ezen a héten egy szűk kereskedési tartományon belül rekedt. 68 350 és 71 500 dollár között ingadozott az árfolyam a kereskedők határozatlansága miatt. Ez a bizonytalan időszak hatással lehet az árfolyam következő lehetséges lépésére is.

Bitcoin bika zászló alakzat

A Bitcoin napi diagramját megfigyelve úgy tűnik, hogy jelenlegi árstabilitási időszaka egy bika zászló alakzat keretein belül bontakozik ki.

A bika zászló egy felfelé ívelő trend folytatásos alakzata, amely akkor fordul elő, amikor az árfolyam egy szimmetrikus háromszög tartományon belül ingadozik egy erős emelkedő trend után. Ez a technikai beállítás három megkülönböztethető fázison halad végig: először kialakul a pólus, majd jön a konszolidáció és végül a kitörés felfelé.

Március 29-én a BTC belépett a jelenleg is érvényben lévő bika zászló mintájának konszolidációs fázisába. Ez azt mutatja, hogy a kereskedők értékelték a Bitcoin emelkedő trendjének fenntarthatóságát. Ezt az időszakot a piaci aktivitás csökkenése jellemzi, amit a kereskedési volumen csökkenése is bizonyít.

Fibonacci szintek a Bitcoin heti grafikonján

Ezzel szemben a heti időkeretű diagramon a BTC relatív erősségi indexe (RSI) már túlvásároltnak jelzi a piacot. Ez pedig növeli a további konszolidáció vagy egyenes korrekció lehetőségét a következő hetekben.

Néhány héttel a Bitcoin felezés előtt a BTC ára tehát azt kockáztatja, hogy az elkövetkező hetekben az 1,00-0,786 Fibonacci-visszakövetési szint tartományba húzódhat vissza, amit körülbelül a 69 300-67 850 dolláros terület határoz meg. Itt kellene az árfolyamnak korrigálnia vagy megszilárdulnia.

Az 1,00 Fib vonal feletti egyértelmű kitörés azonban az 1,618 Fib vonal irányába sőt, idővel teljesen új szintekre, 100 000 dollár fölé is küldheti a Bitcoin árát.

A Bitcoin bálnák visszatértek a felhalmozáshoz

A Bitcoin jelenlegi oldalirányú mozgása összhangban van azzal a trenddel, hogy a Bitcoin készletek a kisebb befektetőktől (cápák) a nagyobb befektetők (bálnák) felé vándorolnak.Bitcoin tőzsdéken tárolt pénz

Figyelemre méltó, hogy a 100-1000 közötti BTC-t birtokló címek (a cápák) száma március 12-e óta folyamatosan csökken a Glassnode adatai szerint. A cápaállomány csökkenése összhangban van a bálnák számláinak ugyanebben az időkereten belüli megugrásával. Ráadásul ez egybeesik az amerikai Bitcoin ETF-ek megjelenésével is. A bálnák olyan entitásokat képviselnek, amelyek több mint 1000 BTC-vel rendelkeznek. A kisebb intézményi befektetőktől tehát a nagyobbak felé áramlott a tőke.

Ezen túlmenően, ha a bálnák felhalmoznak a jövőbeli ár emelkedésekre számítva, az alapvetően optimista piaci helyzetet ír le. Tevékenységük ugyanis jellemzően megelőzi a tényleges emelkedő piaci trendet.

A BTC tőzsdei trendjei nem mutatják a profitszerzés jeleit

A bitcoin kínálat dinamikája továbbra is a bikák javára áll, mivel a tőzsdék tömeges kivonásokkal néznek szembe ebben a negyedévben.Glassnode bitcoin bálnák

Az amerikai azonnali Bitcoin ETF-ek kevesebb mint három hónapja jelentek meg a piacon. Viszont ez idő alatt már körülbelül 9,5 milliárd dollár értékű BTC-t vontak ki a főbb kereskedési platformokról.

Március 28-án a Coinbase tőzsdén összesen 2 320 458 BTC volt, ami 2018 áprilisa óta a legalacsonyabb egyenleg.

Ráadásul a trend semmi jelét nem mutatja a lassulásnak. A Glassnode kimutatta, hogy csak március 27-én a kivonások meghaladták a 22 000 BTC-t (1,54 milliárd dollárt), ami 2024 harmadik legnagyobb napi értéke.

A tőzsdéken jellemzően akkor tárolnak Bitcoint a befektetők, ha a közeljövőben el kívánják adni a portfóliójukat. Azonban most pont ennek ellenkezője történik a piacon.

A történelem legnagyobb összegű negyedéves Bitcoin opciói jártak most le

A Bitcoin árfolyama március 29-én 69 000 dollár felett tudott maradni. Mindezt annak ellenére, hogy a piacon a történelem legnagyobb negyedéves Bitcoin határidős lejárati eseménye ment végbe.

Lejárt bitcoin opciók

A Deribit X bejegyzése szerint több mint 15,1 milliárd dollár értékű határidős kriptovaluta opció járt le március 29-én, 8:00 órakor.

A 15,1 milliárd dollárból 9,53 milliárd dollárt a névértéken lejáró Bitcoin opciók tették ki, 0,84-es put/call arány mellett, 51 000 dolláros „maximális fájdalom” mellett.

Az új Bitcoin ETF-ek elérték az 500 000 BTC-s készletet

Az új spot Bitcoin ETF-ek januári indulása óta több mint 500 000 Bitcoint halmoztak fel. Ez a jelenleg forgalomban lévő Bitcoin készlet 2,54%-át teszi ki.

A január 11-én indult kilenc ETF elérte az 500 ezres mérföldkövet, miután csütörtökön újabb beáramlási napnak lehettünk tanúi, amikor az Bitcoin ETF-ekbe nettó 287,7 millió dollár plusz forrás érkezett.

Bitcoin ETF-ekbe áramló tőke

Ezzel a kilenc ETF birtokában lévő Bitcoin mennyisége 35 milliárd dollárra nőtt mindössze 54 kereskedési nap alatt.

Összességében az összes egyesült államokbeli székhelyű spot Bitcoin ETF intézmény, beleértve a Grayscale alapját is, 835 000 BTC-vel rendelkezik azon a piacon, ami a teljes kínálat közel 4%-a.

Itt most már nem csak a bitcoin felezés lehet hatással az árfolyamra

A következő hónapban a Bitcoin jövőben piacra kerülő üteme a felére csökken. Így az újonnan megjelenő Bitcoinok száma napi 450 BTC-vel csökken a jelenlegi átlagos napi 900 BTC-ről.

A kínálat csökkenése azonban valójában elhalványul a kriptotőzsdék és a Bitcoin tőzsdén kereskedett alapok (ETF) napi be- és kiáramlásához képest.

Jól lehet látni, hogy valójában az ETF-ekbe történő be- és kiáramlások könnyen meghaladhatják ennek az értéknek akár a 10-szeresét is. Így tehát elmondható, hogy a Bitcoin iránti általános kereslet növekedés sokkal nagyobb tényező most az árfolyam alakulásában, mint maga a kínálat szűkülése.

Bitcoin és a globális pénzmennyiség

A korábbi ciklusok során a Bitcoin iránti kereslet jobban korrelált a globális likviditás mérőszámaival. Például szorosan együttmozgott a globális pénzkínálattal. A fenti diagrammon a BTC ára a globális monetáris kínálat (M2) függvényében látható és jóllátható az eddigi együttmozgás.

Tehát a Bitcoin felezés fontos, de ez csak egy tényező a sok közül, amely meghatározza a bikapiac megjelenését és hosszát. A globális likviditás, a HODL hullámok és más katalizátorok különböző mértékei együttesen nagyobb szerepet játszanak.

A következő két évet tekintve bizakodóak a befektetők a Bitcoin felezés, a javuló globális likviditásra vonatkozó várakozások és a gyémántkezekben lévő Bitcoinok miatt. Így a kereslet viszonylag kis növekedésére reagálva is elmozdulhat az árfolyam.