Ezt mutatja jelenleg a Bitcoin grafikonja

Viszontagságos hetek után ismét bikás jeleket mutat a világ vezető kriptovalutájának a grafikonja. A Bitcoin múlt heti mélypontját követően ismét 10% feletti heti növekedést tudhat maga mögött, mellyel újra az eladói nyomás csökkenéséről kell, hogy beszéljünk.

A „digitális arany” jelenleg a 65 000 dolláros napi zárással küzd, azonban fennáll az esélye annak, hogy ez egy csapda. Merre mozdulhat a követő időszakban a Bitcoin árfolyama, hol alakultak ki jelentőségteljes szintek?

Bitcoin: az elmúlt hónapok

Történelmi tettet hajtott végre a Bitcoin azzal, hogy 2024 márciusában megdöntötte korábbi mindenkori csúcsát. A világ legnagyobb kriptovalutája korábban sohasem ért el új csúcsot közvetlenül a felezési esemény előtt, most ez azonban sikerült és a Bitcoin új csúcsa 73 700 dollár körül található. 2023 októbere óta euforikus hangulat uralkodik a kriptovaluta piacon, köszönhetően az Egyesült Államokban először bekért, majd jóváhagyott Bitcoin spot ETF miatt. Kétség sem fér hozzá, hogy ilyen mértékű emelkedés nem jöhetett volna létre a BlackRock, a Fidelity és a többi alapkezelő aktivitása nélkül, akik volt, hogy egymilliárd dollárt meghaladó forgalmat generáltak.

A csúcsdöntés után azonban következett a korrekció, mely a korai beszállók profitrealizálásáról és a fokozódó geopolitikai pánikról szólt. Mindeközben a Federal Reserve bejelentette, hogy a kamatcsökkentések még váratnak magukra, így a bikás eufória gyorsan átcsapott egy utólag egészségesnek mondott korrekcióba, mely először 59 000 dollárig lökte vissza a Bitcoin árfolyamát.

Bitcoin: a jelen

Azok után, hogy áprilisban az elmúlt évek egyik legrosszabb teljesítményét nyújtotta a Bitcoin a maga 14,76%-os esésével, május elsején jött a feketeleves és az egykoron 73 000 dollárt érő Bitcoin már csak 56 000 dolláron kereskedett. Nem segített az árfolyamokon a BlackRock, sem a Fidelity, akik az elmúlt időszakban, április 24 és május 2 között rendre kiáramlást tapasztalhattak az ETF-ekből. Május elsején rekordnagyságú, 563 millió dollárt meghaladó kiáramlásnak lehettünk szemtanúi.

BTC/USDT 4 órás grafikon, forrás: TradingView

A februárban áttört ellenállás támasszá változott, mely biztonsági hálót és remek belépési lehetőséget teremtett a befektetők számára. Az elmúlt hat napban a Bitcoin közel 14%-os emelkedést produkált, mellyel szinte teljesen annulálta az áprilisban elszenvedett veszteségeket. A cikk írásakor a Bitcoin BTC Price BTC Price árfolyama átlépte a 64 000 dollárt, mely a 100 napos exponenciális mozgóátlag felett található – ez kulcsfontosságú a bikás trend megtartása érdekében.

Bitcoin: az elkövetkező hetek

Néhány héttel a felezést követően nincs kilátás arra, hogy bányászkapituláció következne be, mely a magas Bitcoin árfolyamnak és a nyereséges bányászatnak köszönhető. A makrokörnyezet stabilizálódása és a hálózaton belüli adatok arról árulkodnak, hogy a digitális eszköz árfolyama visszaállt a bikás pályára, ugyanakkor van néhány jel, ami arra enged következtetni, hogy csupán egy csapdáról lenne szó.

A Bitcoin rövid távú kereskedőinek realizált árfolyama ennek ellenére stabil támaszként szolgálhat a bikapiac következő szakaszában. A 155 napon belül lefojtatott tranzakciók realizált ára erőteljes támaszként szolgált többször is a történelemben, melynek érintése ismét bikás lendületet váltott ki a piacból.

A BTC árfolyama és az STH-k által realizált árfolyam, forrás: CryptoQuant

A Bitcoin számára most a legfontosabb az lenne, hogy elérje a 65 000 dollár feletti záróárfolyamot. Ez a lépés teret engedne az olyan találgatásoknak, mely szerint a napokban a 68 000 dolláros ellenállással is megküzdhetne az eszköz. Jelenleg a bikapiac azon szakaszában vagyunk, ahol a tőkeáttételes pozíciók kerülnek likvidálódásra. A Glassnode adatai alapján az elmúlt két hónapban az extrém bikás, tőkeáttételes long pozíciók kerültek likvidálásra, így a befektetőknek ajánlott az ilyen jellegű pozíciók elkerülése.