Craig Wright még mindig azt hiszi, hogy ő Satoshi

Az 53 éves informatikus továbbra is kitartóan állítja, hogy ő a Bitcoin fehér könyvének szerzője. Az ügyben folyó bírósági tárgyalások során Wright-ot biztonyítékok hamisításával vádolták meg, valamint 1 millió dollárt kell kifizetnie, amennyiben elveszíti a pert. A férfi újonnan azt is bejelentette, hogy autizmus spektrumzavartól szenved.

Craig Wright 2016-ban azt állította, hogy ő Satoshi Nakamoto, a Bitcoin (BTC) feltalálója. Beperelt 13 Bitcoin Core-fejlesztőt és egy cégcsoportot, köztük a Blockstream, a Coinbase és a Block cégeket, azt állítva, hogy megsértették a Bitcoin fehér könyvéhez, a Bitcoin fájlformátumhoz és a Bitcoin blokklánc adatbázisához fűződő szerzői jogait. A csoportot az ügyben a nonprofit Cryptocurrency Open Patent Alliance (COPA) képviseli.

December 15-én, a tárgyalás előtti felülvizsgálat során Edward James Mellor bíró engedélyezte Wrightnak, hogy további 97 dokumentumot nyújtson be a keresetét alátámasztó dokumentumokat. A dokumentumokat állítólag két USB-meghajtón találták, amelyeket szeptemberben fedeztek fel otthonában. A pendrive LaTex-fájlokat – a Bitcoin fehér könyvének elkészítéséhez használt nyílt forráskódú dokumentumkészítő rendszert – is tartalmazott.

A Bitcoin-fejlesztők azzal vádolták Wrightot, hogy bizonyítékokat hamisított és manipulált, és emellett szándékosan elhúzta az eljárást. Állításuk szerint az új dokumentumok csak azután kerültek napvilágra, hogy 50 bizonyítékot nyújtottak be annak bizonyítására, hogy Wright korábban benyújtott anyagai hamisítványok voltak.

1 millió dollárt kell fizetnie az ál-Satoshinak

Mellor bíró felszólította Wrightot, hogy január 5-ig fizessen 800 000 fontot (~1 millió dollár), hogy fedezze a fejlesztők jogi költségeit abban az esetben, ha elveszíti a pert. Wright 100 000 fontot (~127 000 dollár) már letétbe is helyezett biztosítékként.

Ezen túlmenően a bíró további 65 000 font (~82 000 dollár) kifizetésére kötelezte Wrightot, a COPA szakértői bizonyítási költségeinek fedezésére az autizmus spektrumzavarával (ASD) kapcsolatban. Wright azt állította, hogy ASD-ben szenved, és készített egy kérvényt, amelyben felvázolta a számára a tárgyaláson szükséges kiigazításokat, beleértve az összes keresztkérdés listáját. (A keresztkérdések során az ellenérdekű fél kérdéseket tesz fel a tanú vallomásának tisztázása vagy hiteltelenné tétele érdekében).

Wright kérését a fejlesztők megtámadták, akik szakértőt fogadtak fel állításaik alátámasztására.