Csődöt jelenthet a közösségi munkatereket kínáló WeWork

A közösségi munkatereket kínáló amerikai WeWork a jövő héten csődöt jelenthet, mivel október 2-ig nem volt képes kifizetni tartozásait.

A vállalat hét nappal meghosszabbította a 30 napos türelmi időt, ami után automatikus fizetésképtelenség lépne életbe. A csőddel kapcsolatos spekulációkat nem kommentelte, helyette négy új igazgatót nevezett ki, hogy tárgyaljanak a hitelezőkkel és mentsék a szinte menthetetlent.

A 39 országban működő vállalat új bérleti szerződésekről kezdett tárgyalásokat, ám júniusban közölték, hogy a kiadásokat (az év első felében mintegy 530 millió dollárt költöttek el) nem fedezték a vállalat bevételei. Míg egykor ugyanis dollármilliárdos befektetéseket kaptak, David Tolley vezérigazgató szerint az irodapiac megváltozott, így kénytelenek voltak újra gondolni szerződéseiket.

A WeWork iránti érdeklődés a COVID ideje alatt ugrott meg, amikor is segített abban, hogy az egy helyen élők munkatársak co-working irodákban dolgozzanak együtt. Jane Sydenham, a Rathbones befektetési igazgatója szerint a vállalat ötlete nagyszerű volt, ám „később túl sok pénzt költöttek és túl gyorsan akartak terjeszkedni”.

Miközben a céget a csőd veszélye fenyegeti, addig a versenytársai előszeretettel törnek előre. Az IWG plc, korábbi nevén Regus, több mint 100 országban működik már, köztük Portugáliában is, ahol a decentralizált fejlesztők élénk közösségét vonzza.

Kapcsolódó: Kriptósok és digitális nomádok hajtják az egekbe a portugál lakhatási árakat

A máltai Coworking és Coliving Campus a digitális nomádok számára tárgyalótermeket, szállást és privát irodákat kínál. A Paper Hub Prágában pedig kizárólag kriptovalutás fizetéseket fogad el szolgáltatásaiért cserében.