Nagyot ment a Dubaicoin pedig nincs is köze Dubajhoz

Egy nemrég útjára indult digitális érme, a DubaiCoin árfolyama, több mint megtízszereződött az elmúlt napokban, miután elkezdett terjedni az a valótlan pletyka, hogy az érme a dúsgazdag arab város hivatalos kriptovalutája. A hamis információkat egy olyan weboldalon kezdték terjeszteni, ami az ott leírtak szerint az érme hivatalos honlapja.

Az egyre terjedő álhírek hatására a városállamnak hivatalos közleményben kellett cáfolnia a gyanús honlapon megjelent állításokat. A közleményben egyben figyelmeztetik a befektetőket, hogy a DubaiCoinhoz semmilyen helyi hatóságnak nincs köze és feltételezésük szerint az érmével valakik éppen pump and dump csalást követnek el.

Ami az érme fejlesztőjét az ArabianChaint illeti, ők szintúgy mossák kezeiket. Közleményük szerint: „Mi soha nem tettünk semmilyen hasonló állítást, illetve a kérdéses weboldalhoz sincs semmi közünk. Kérünk mindenkit, hogy legyen óvatos, mivel ez a weboldal egyértelműen egy átverés”. Bár valóban simán lehet, hogy ismeretlen, a fejlesztőktől független csalók egyszerűen felfedezték a DubaiCoin hangzatos nevét és hamis információkat terjesztve próbálnak nyerészkedni, adja magát a gyanús kérdés, hogy vajon, úgy, hogy az érmének megerősítetten nincs semmi köze Dubajhoz, a fejlesztők milyen célból nevezték azt mégis DubaiCoinnak?

Nem lehet minden altcoin világmegváltó

Az altcoinok iránti érdeklődés évek óta masszív növekedést mutat, amire a jövőbelátó mágus kriptosámán Elon Musk által az egekbe hájpolt DogeCoin csak rátett egy lapáttal. Egyre többen figyelmeztetnek azonban, hogy nagyon könnyű zsákutcába futnia azoknak, akik kimaradtak a BTC, az ETH, az XRP vagy egyéb ismertebb kriptók, az utóbbi években végbement több ezer százalékos brutális árfolyam növekedéséből, és ezért most viszonylag ismeretlen vagy újonnan induló altcoinokban keresik a következő kilövési lehetőséget.

Kétségtelenül vannak rendkívül ígéretes, még kevéssé ismert altcoinok, amikre az elemzők jellemzően például az újszerű / energiatakarékos / gyorsabb / biztonságosabb tranzakció validációs algoritmusok miatt, vagy például a környezetbarát energiához kötés miatt teszik le voksukat. Ezek mellett azonban szinte minden hétre jut egy jelentősebb hír, nevenincs érmékhez köthető csalásokról, melyekben emberek ezrei veszítik el akár hosszú évek megtakarítását is, miközben az elkövetőket szinte soha nem sikerül még csak beazonosítani sem. Könnyen lehet, hogy a DubaiCoin lesz a következő.

(Forrás)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük