Glassnode: viszik a befektetők a bitcoint a tőzsdékről
Blokklánc hálózati kimutatások alapján a Bitcoin (BTC) befektetők gyorsuló ütemben vonják ki coinjaikat a tőzsdékről és helyezik letétbe privát tárcákban (fenti ábra). A Glassnode jelentése szerint nyolc hónapos mélyponton a tőzsdéknél elhelyezett BTC letétek összege.
„A volatilitás ellenére a Bitcoin tulajdonosok menekítik a letétjeiket a tőzsdékről. A kiutalás március 18-a óta emelkedik. Összegzésünk szerint a BTC tőzsdéken tárolt letétek nagysága nyolc havi mélyponton áll.”

Tőzsde bitcoin ki- és beutalások egyenlege, 7 napos átlag, Glassnode
A kiutalások gyorsulására több magyarázat is létezik:
- Nem bíznak a centralizált tőzsdékben és inkább a saját tárcáikba rakják át.
- Annyira leesett az árfolyam, hogy a befektetők belátható időn belül nem terveznek megszabadulni a coinjaiktól, ezért inkább kiutalják a hack-érzékeny tőzsdéktől.
- Nem bíznak a tőzsdék likviditásában.
- A lépés egybe esik az újonnan generált Bitcoin tárcák növekedésével.
A Glassnode hozzátette, az újan generált bitcoin tárcák három napos növekedési átlaga 11.7%-ra emelkedett a múlt hét szerda – csütörtöki periódusban.
Kapcsolódó:
- Szépen nő az 1 bitcoinnal rendelkező tárcák száma
- 3 éves mélypontján a kriptotőzsde címeken elhelyezett bitcoin letétek nagysága
- Még sosem volt ilyen nehéz bitcoint bányászni, mint most
Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!
MI A TEENDŐD?- Regelj a Bitpandára
- Hitelesítsd a fiókod
- Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
- Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
- Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
