Glassnode: viszik a befektetők a bitcoint a tőzsdékről

Blokklánc hálózati kimutatások alapján a Bitcoin (BTC) befektetők gyorsuló ütemben vonják ki coinjaikat a tőzsdékről és helyezik letétbe privát tárcákban (fenti ábra). A Glassnode jelentése szerint nyolc hónapos mélyponton a tőzsdéknél elhelyezett BTC letétek összege.

„A volatilitás ellenére a Bitcoin tulajdonosok menekítik a letétjeiket a tőzsdékről. A kiutalás március 18-a óta emelkedik. Összegzésünk szerint a BTC tőzsdéken tárolt letétek nagysága nyolc havi mélyponton áll.”

Tőzsde bitcoin ki- és beutalások egyenlege, 7 napos átlag, Glassnode

A kiutalások gyorsulására több magyarázat is létezik:

  1. Nem bíznak a centralizált tőzsdékben és inkább a saját tárcáikba rakják át.
  2. Annyira leesett az árfolyam, hogy a befektetők belátható időn belül nem terveznek megszabadulni a coinjaiktól, ezért inkább kiutalják a hack-érzékeny tőzsdéktől.
  3. Nem bíznak a tőzsdék likviditásában.
  4. A lépés egybe esik az újonnan generált Bitcoin tárcák növekedésével.

A Glassnode hozzátette, az újan generált bitcoin tárcák három napos növekedési átlaga 11.7%-ra emelkedett a múlt hét szerda – csütörtöki periódusban.

Kapcsolódó:

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo