Újabb bank a homokozóban: a HSBC is belépett a metaverzumba

A HSBC szerdán bejelentette, hogy partnerségre lépett a Sandbox metaverzummal, amelynek keretében a bank virtuális standot állít fel, hogy kapcsolatba léphessen a Web3 közösséggel. 

A partnerségi megállapodást a Sandbox egy blogbejegyzésben jelentette be, bár a pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra. A partnerség azt mutatja, hogy már a nagybankok is csatlakoznak a világmárkákhoz hasonlóan a virtuális terek felfedezésében.

A metaverzumban az emberek megtapasztalhatják a Web3-at, az internet következő generációját olyan magával ragadó technológiákat használva, mint a kiterjesztett valóság és a virtuális valóság – nyilatkozta Suresh Balaji, a HSBC Ázsia marketing igazgatója

A megállapodás szerint a HSBC megszerzett egy virtuális ingatlant a Sandbox területén, ahol a metaverzum felhasználókat is tudják majd fogadni.

A HSBC bank számára egyáltalán nem idegen a Web3 világa

A HSBC belépése a metaverzumba a blokkláncok növekvő banki elfogadottságával egyidejűleg zajlik. Noha továbbra is szigorú kriptovaluta ellenes álláspontot képvisel, úgy tűnik a bank ennek ellenére nyitott a blokklánc technológiai befektetésekre.

Decemberben a bank egy saját blokklánc alapú terméket hozott létre a devizaügyletek megkönnyítésére, miközben a nagy nemzetközi bankok egyre nagyobb érdeklődést mutatnak a megosztott főkönyvi technológia bevezetése iránt. Az HSBC szerint a technológia lehetővé teszi a fizetések egyszerűsítését minden résztvevő fél számára.

A metaverzum iránt egyre növekvő a kereslet

2021-ben a kriptovaluta szektor fellendülése a blokklánc és a metaverzum projektek iránti keresletet is megnövelte. Egyre több nagy vállalat és pénzügyi intézmény fordult a szektor felé.

A Wall Street másik befektetési bankja, a JPMorgan nemrégiben egy társalgót hozott létre Decentralandban, míg a Siam Commercial Bank, Thaiföld legnagyobb hitelezője is rendelkezik egy üzlettel a Sandboxban. A PWC pénzügyi tanácsadó szerint a virtuális valóság iparágának értéke 2030-ra 1500 milliárd dollárra nőhet majd.

Forrás: Medium