Kriptó guruk és hype mágusok a Time magazin 100-as listáján

Elérhetővé vált a Time magazin 100 legbefolyásosabb embert felsorakoztató listája, amely idén is, mint ahogy már évek óta, szép számmal rendelkezik kriptós vonatkozásokkal. A világhírű amerikai magazin több, mint 100 éve válogatja össze minden évben az adott évre legnagyobb hatást gyakorló közéleti és politikai személyiségeket. A listára felkerülni nagy megtiszteltetés, idén pedig Karikó Katalin személyében egy magyar is felfért rá.

Természetesen idén sem maradhatott rivaldafény nélkül a kétségtelenül elvitathatatlan érdemekkel rendelkező tech-guru milliárdos vállalkozó Elon Musk, aki azonban mostanában racionális üzletemberből sajnos egyre jobban átmegy egyfajta önjelölt tisztánlátó, jövőformáló Dogecoin mágus szerepbe. A Time magazin szerkesztői idén a Musk által alapított és vezetett SpaceX űripari vállalat figyelemreméltó eredményeit emelték ki, melynek köszönhetően a cég egy 3 milliárd dolláros szerződést nyert el a NASA-tól. A szerződés értelmében Musk űrrakétája lehet az, amely az amerikai űrhajósokat ismét a holdra juttatja.

A mágus, a programozó és az elnök

Idén az egyik legjobban hasító és sokak szerint a jövőben a Bitcoin hálózatot is majd maga mögé utasító blokklánc, az Ethereum megalkotója, Vitalik Buterin is felkerült a Time listájára. Érdekes, hogy a magazin Vitalik személyének fontosságát az Ethereum blokklánccal és sokkal inkább az Ethereum blokkláncot használó NFT őrülettel indokolja. Bár sokak szerint az NFT piaccal elszaladt a ló, és az egész egy rendkívül spekulatív, fenntarthatatlan pump and dump jelenséggé vált, kétségkívül az NFT azonosítással ellátott virtuális tárgyak voltak 2021 egyik legnagyobb üzleti robbanása.

Végezetül némileg talán meglepetés, de a listára feljutott Salvador elnöke, Nayib Bukele is. Meglepetés azért, mert bár kétségtelen, hogy Bukele lépése, miszerint a bitcoint hivatalos fizetőeszközzé teszik a kicsiny közép-amerikai országban az egész világon egyedülálló döntés, a mainstream média és a konzervatív intézmények azóta is csak savazzák, a szerintük felelőtlen és átgondolatlan kezdeményezésért. Úgy tűnik azonban, hogy vélemények és ténylegesen vitathatatlanul jelen lévő problémák ide vagy oda, a lépés jelentőségét mindenki elismeri.

A teljes lista angol nyelvű kommentárral megtekinthető ide kattintva.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük