Kriptofizetést kínálhat 50 ezer európai elektromos autótöltő

Az ír e-kereskedelmi és mobil fizetésekkel foglalkozó HIPS Payment Group és a felügyelet nélküli fizetési eszközökkel foglalkozó svéd Vourity a napokban partnerséget kötött egymással. A cégek közötti együttműködés célja, hogy közel 50 ezer elektromos autótöltő állomáson tegyék szerte Európában elérhetővé a kriptofizetéseket. A tervek szerint az első ilyen automata majd 2021. novemberében fog kriptovalutákat is elfogadni. És a teljes kiterjesztés három éven belül fog majd megtörténni. Azt még nem konkrétan nem jelezték, hogy mely kriptovalutákról lehet szó. De mivel a Vourity honlapján megjelent egy fotó egy fizetési terminállal, amelyen ott volt az ETH logó, elég valószínű lesz az Ethereum, mint lehetőség.

Kriptovaluták és az elektromos autótöltő állomások

Ami azért is lehet jó irány, hiszen ha minden jól megy, jövőre az Ethereum hálózata átáll a Proof-of-Stake mechanizmusra. Ami eléggé környezetbarát a Proof-of-Workhoz képest. És így azért a környezetvédelemre amúgy is érzékeny elektromos autósoknak nem fog ez fejfájást okozni. A tervek szerint a Vourity töltőállomásait a blokklánchoz majd a HIPS Merchant Protocoljának natív tokenjével fogják csatlakoztatni. Maga a Merchant Protocol és a natív Merchant Token idén májusban indult el, Ethereumra és Solanára építve. A cél, hogy a jövőben Cardanóra is kiterjesszék majd. Ha lehet hinni a HIPS májusi közleményének, akkor a Merchant Protocol segítségével valós idejű tranzakciók lesznek végrehajthatók, függetlenül attól, hogy milyen fizetésről van szó.

A Bitcoin szempontjából ezek a fejlemények azért aggályosak, mert általában a BTC kapcsán merülnek fel a környezetvédelemre vonatkozó aggályok. Ezeket hozta fel Elon Musk is anno, amikor visszakozott a BTC-s fizetések elfogadásától a Teslákért. Az elektromos autók piacán ez a fajta szemlélet létfontosságú, mert a környezetvédelemre eléggé érzékeny fogyasztókról van szó. Nem csoda, hogy például a kanadai Daymak elektromos autója is nagyon csábító opciónak tűnhet 2023-ban, hiszen töltés és parkolás közben majd bányászni lehet vele. De listázni lehetne azokat az együttműködéseket, amelyek célja, hogy az elektromos autók és a töltőállomások egyre nagyobb arányban használjanak majd blokklánc-technológiát. Például a FIAT a jövőben majd kriptovalutákkal jutalmazza a környezetvédő stílusban autózó elektromos autó vezetőket. De a Volkswagen is partnerségre lépett egy blokklánc-technológiával foglalkozó céggel a töltőállomások jobb kihasználása érdekében.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük