Megérkezett a Wasabi Wallet 2.0 és hozott pár izgalmas újdonságot

Nagyjából két év folyamatos fejlesztés után, június 15-én végre elstartolt a magyar alapítású Wasabi Wallet új, 2.0-s verziója és új honlapja.

Könnyebb használhatóság és egyszerűsített cointársítási funkciók a Wasabi Wallet új fejlesztésében

Bár az új verzió interfésze már nagyjából egy éve bemutatásra került, most végre a teljes fejlesztéshez hozzáférhetnek a Wasabi Wallet felhasználói: június 15-én hivatalosan is elstartolt a 2.0-s verzió. A magyar fejlesztésű, Ficsór Ádám által alapított Wasabi az új fejlesztés mellett az új honlapot is elindította a tegnapi nap folyamán.

A fejlesztések jelentős része a felhasználói felületek egyszerűsítésével és használhatóságával foglalkozott, azonban néhány új funkciót is találhatnak az ügyfelek. A coinjoin cointársítási funkciót automatizálták, és az ehhez tartozó díj struktúráját is leegyszerűsítették, így még azok a felhasználók is könnyen használni tudják ezt, akik korábban nem próbáltak hasonló szolgáltatást. Az automatizálást a felhasználók természetesen ki is tudják kapcsolni, amennyiben szeretnék.

A coinjoin funkcióval a felhasználók már eddig is magas biztonsági szint mellett tudták megkeverni a coinjaikat egy erre kialakított poolban. (A cointársítás célja, hogy a bitcoinok forráscíme elrejtésre kerüljenek.) Teljes anonimitást természetesen a coinjoin sem tud biztosítani, azonban visszakövethetőség tekintetében nagyon hatékonyan tudja eltüntetni a bitcoinok tranzakciós útját a publikus blokkláncon.

Az új verzióban a coinjoinok díjstruktúrája átláthatóbbá és olcsóbbá vált. Egy 0,3%-os koordinációs díjat számolnak fel minden új coinjoin után. Amennyiben azonban az összeg 0,01 BTC alatt van, vagy ha már korábban mixelt coinokról van szó, akkor ingyenesen igénybe lehet venni a szolgálatatást. A korábbi minimum összeget is eltörölték a coinjoin esetében (bár a gyakorlatban 0,00005 BTC-nél kevesebbet nem lehet társítani.)


A frissítések mellett a Wasabi az új honlapját is leleplezte szerdán, amit a wasabiwallet.io címen csekkolhattok le. Részletes funkciókat és a fejlesztéshez tartozó tutorial posztot a Wasabi blogján olvashattok. Aki le szeretné tölteni az új Wasabi Walletet vagy frissítené a régi verzióját, az itt éri el a fejlesztéseket.

Ha valaki pedig a még tavaly nyáron Ádámmal készült podcast epizódunkat szeretné meghallgatni, azt itt találhatjátok meg.