Mi mást vártunk, Elon Musk egy mosdókagylóval sétált be a Twitter székházába

Elon Musk nem mindennapi módon sétált be a Twitter székhelyére, ugyanis a milliárdos egy nehéz mosdókagylót cipelve jelent meg a helyszínen.

Az üzletember az eseményt a Twitter-fiókján osztotta meg, amihez kommentnek azt írta, hogy “Let that sink in!”. Az utalás ironikusan valószínűleg azokra a kritikákra vonatkozik, amelyek szerint az új irány, amelyet a vállalatnak adhat, elsüllyeszti azt. Azonban Musk számára nem idegenek az ilyen jellegű viccek, így nem szabad túl komolyan venni, amikor ilyen kirohanásokat tesz.

Várhatóan hamarosan lezárul a végleges megállapodás a cég felvásárlásáról, így ezután gyakorlatilag megkezdődik az új korszak. Ezzel együtt akadnak olyan feltevések, amik szerint saját magát nevezheti ki vezérigazgatónak. Ez a feltevés azért is tűnhet reálisnak, mivel nemrég az életrajzát is megváltoztatta hivatalos profilján, mikor azt írta, hogy “Chief Twit”. Ebből a “Chief” szó a Chief Executive Officer, tehát a vezérigazgató angol megfelelőjének első szava, amire ezzel utalhatott. Annyi bizonyos, hogy a vállalat összes részvényének megvásárlásával ő kerül majd a Twitter élére.

Elon Musk és a Twitter

Muskkal szemben sokan azt kifogásolják, hogy iránya olyan mértékben megbonthatja a közösségi hálózatot, hogy a felhasználók elmenekülnének, másrészt pedig azt, hogy kivásárlási terve túl sok követeléssel jár és túl sokba kerül.

Ahhoz, hogy a 44 milliárd dolláros felvásárlás fenntartható legyen, amelyből 13 milliárd dollárt a bankok finanszíroztak, szükség lenne arra, hogy a Twitter bevételei beinduljanak. A vállalat az utóbbi időben nehéz pénzügyi helyzettel küzd. Ezzel kellene Musknak megbirkóznia, aki nem rendelkezik a közösségi médiaplatformok terén tapasztalattal.

A Twitter már régóta részvénytársaság volt, sok kisrészvényessel, amelyek közül a legfontosabbak befektetési alapok voltak. Ilyen környezetben Dorsey cselekvési szabadsága nagyon korlátozott volt, azonban ez Muskra nem lesz igaz. A milliárdos gyakorlatilag az összes részvényt megvásárolja, így ő lesz a kizárólagos tulajdonos, és a céggel azt csinálhat, amit akar.

Sokak számára ez jelenti a fő gondot, ugyanis egy olyan személy, mint ő képes lehet valami őrültséget csinálni anélkül, hogy bárki le tudná állítani, amivel tényleg “elsüllyesztheti” a világ egyik legfontosabb közösségi hálózatát.

Viszont ahhoz, hogy a Twitter bevétele növekedni kezdjen, komoly döntéseket kell hoznia, amelyek akár teljesen megváltoztathatják az eddig megszokott platformot. Ez minden szempontból kockázatos lehet, de Elon Musk már hozzászokott az ilyesmihez.

A felvásárlás kényes és hosszadalmas

Elon Musk még áprilisban tette meg a Twitter részvényeseinek az ajánlatát. Ezekután egy kis ideig úgy döntött, hogy ideiglenesen felfüggeszti az eljárást, míg júniusban már ki szeretett volna hátrálni az egészből. A részvényesek ezt látva beperelték őt, azonban Musk úgy döntött, hogy nem megy tovább a perrel, és újból belevágott, hogy gyakorlatilag ugyanazokkal a feltételekkel, mint áprilisban ismét benyújtja felvásárlási ajánlatát.

Fontos megemlíteni, hogy április 5. és május 25. között a Tesla 45%-ot veszített a tőzsdén, talán részben a Twitter felvásárlási ajánlata miatt. Ennek tudatában lehetséges, hogy a májusi nehéz piaci körülmények késztették őt a szünetre, főként a Tesla részvények értékének erőteljes csökkenése miatt, amelyeknek ő a vezérigazgatója és legnagyobb részvényese is egyben.

A Twitter részvényei a tőzsdén

A milliárdos által javasolt vételár az összes részvényért 54,2 dollár volt. Tegnap a Twitter részvényei a tőzsdén 53,9 dolláron zártak, ami megfelel annak az árnak, amit Musk ajánlott. Jelenleg a Twitter részvényeinek árfolyama 24%-kal magasabb, mint az év elején volt, így egyike a nagyon kevés emelkedő technológiai részvényeknek ebben a nehéz piaci évben.

Sok elemző szerint a Musk által fizetett részvényenként 54,2 dollár túlzó ár. Természetesen ez jóval magasabb, mint a világjárvány kezdete előtti 38 dollár, de ez sok más hasonló technológiai részvényre is igaz.

Vajon mire lesz képes a Twitter?

Egy dolog amiben biztosak lehetünk az, hogy ha a Twitter túl szeretné élni ezt az időszakot, akkor változtatásokra lesz szüksége. Egyesek szerint a segítség ebben a tekintetben különös módon magától a Facebooktól érkezhet.

A Meta, a Facebook közösségi hálózatot birtokló vállalat válságban van, amit a részvényeinek az árfolyamzuhanása is mutat. A Twitter számára ez lehetőséget jelenthet, mivel a második legnagyobb közösségi hálózatnak számít a szöveges posztokon alapuló közösségi hálózatok között. Ha a Facebook elől menekülő felhasználók közül sokakat magához tudna csábítani, nem utolsósorban azért, mert az ilyen típusú felhasználók számára nem sok más alternatíva létezik, akkor máris jobban állna a helyzete

Végezetül pedig ami a kriptopiacot illeti, az új tulajdonos köztudottan a támogatója, így a Twitter és a kriptovaluták további integrációja várható.