Mi történt a Binance-szel a Lightning Network bevezetése óta?

A Binance, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje, még június 20-án integrálta a Bitcoin Lightning Network-öt. Az azóta eltelt két hónap alatt azonban nem sokat haladt előre a Layer-2 megoldással kapcsolatban, és messze elmarad versenytársaihoz képest is.

Az adatok szerint a vezető kriptotőzsde első Lightning Network csatornája még június 16-án nyílt meg, 63 nappal ezelőtt. Ezt mindössze öt új csatorna követte, és a legutóbb létrehozott is már 31 napja működik, amely jól mutatja, hogy azóta nem jött létre új.

A Binance node a Bitcoin Lightning Network-ön. Forrás: Amboss.

A Binance Node számára rendelkezésre álló 34 BTC (3,4 milliárd SAT) rendelkezésre álló teljes kapacitás szintén változatlanul maradt. Ez azt a Bitcoin mennyiséget méri, amelyet letétbe helyeztek a csatornákra, és amely a befizetések és kivonások során áll rendelkezésre a felhasználók számára.

A versenytársak jobban teljesítenek

Ahhoz, hogy összehasonlítsuk a Binance lemaradását, nézzük meg a Lightning használatában vezető kriptotőzsdét, a Bitfinexet, amely két Bitcoin node-dal is rendelkezik. Ezek 404 BTC kapacitással 929 csatorna között, és 480 BTC kapacitással rendelkeznek 915 csatorna között.

A Bitfinex node-ok a Lightning Network-ön. Forrás: Amboss

Valami hasonlót láthatunk a másik versenytársnál, a Kraken kriptotőzsdénél is. Itt egyetlen node több mint 324 BTC kapacitással rendelkezik, a cikk írásának idején 1509 csatorna között.

A Kraken node az LN-en. Forrás: Amboss

Az adatok azt sugallják, hogy a Lightning használata a Binance platformján alacsonyabb szinten van, mint ahogy azt sokan várták integrálásának bejelentésekor. Másrészt szakértők szerint habár az LN implementációja működik, a lakossági felhasználók mégsem tudnak közvetlen csatornán keresztül csatlakozni a tőzsdéhez. Ehelyett közvetítő node-okat kell használniuk a be- és kifizetések lebonyolításához.