MoneyGram CEO: „A Ripple-lel közösen új határokat feszegetünk”

A MoneyGram és a Ripple együttműködése innovatív és teljesen új határokat feszeget, jelentette ki a Alex Holmes CEO a CNN-ek adott interjújában. A másik oldalon a Ripple nem tűnik ennyire elégedettnek: a részesedésük harmadát adják el a vállalatnál.

A MoneyGram jelentős növekedést produkált 2020-ban

Még tavaly, 2019 júniusában jelentették be a stratégiai együttműködést a MoneyGram nemzetközi fizetésekre specializálódott vállalkozás és a Ripple kriptoprojekt között. Az azóta eltelt csaknem 18 hónap meglehetősen sok pozitívumot hozott a két cég életébe – azonban mégsem teljesen felhőtlen az együttműködés.

A partnerkapcsolat részeként a Ripple 50 millió dolláros tőkebefektetéssel szállt be a MoneyGram részvényesei közé. Ezért cserébe a MoneyGram beépítette szolgáltatásai közé a Ripple xRapid termékeit, illetve elérhetővé tette az XRP-t a határokon átnyúló fizetések esetére.

Az együttműködés közös célja mindig is az innováció volt, illetve, hogy „megnézzék, a MoneyGram hogyan tud részt venni a blokklánc technológia globális használatának terjesztésében.”

Ez úgy tűnik a MoneyGram számára sikeresnek is bizonyult. Alex Holmes, a vállalat CEO-ja a CNN-nek adott interjújában azt mondta, hogy a Ripple-lel közös együttműködésük „új határokat feszeget és még mindig folyamatosan fejlődik”. Kiemelte, hogy felhasználóik számára különösen fontos, hogy valós időben történő kifizetéseket tudjanak biztosítani, amelyben a Ripple termékei nagy segítséget nyújtanak.

A Ripple, amely jelenleg 6,22 millió részvényt és ezzel a MoneyGram összes részvénynek 8,6%-át birtokolja, nem tűnik ennyire elégedettnek. November végi bejelentésük szerint részesedésük csaknem harmadát tervezik eladni.

A részvények eladással meglehetősen nagyot profitálnának a kriptocégnél: a MoneyGram az elmúlt másfél évben, és főként a koronavírus óta, óriási növekedést tudott produkálni. Az elmúlt 11 hónapban három számjegyű volt az emelkedés a cégnél; csak most novemberben 136%-os növekedést láthatunk például az alkalmazás letöltésének számában. Ráadásul nem csak a felhasználók száma növekszik, de egyre több pénzt is küldenek a szolgáltatás segítségével. Egy belső felmérés szerint a megkérdezett ügyfelek 70%-a több pénzt küldött 2020-ban, mint 2019-ben. Ennek a trendnek az elsődleges hajtóereje az Amerikában tartózkodó ügyfelek kiutalásai voltak a külföldi családtagok számára.

A Ripple tavaly a részvényeket darabonként 4,10 dollárért vette. A cikk írásának idején 7,21 dollárért lehetne megvásárolni ugyanezt.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük