Most épp a CFTC indított nyomozást a Binance ellen

Az amerikai pénzügyi felügyeleti szerv, a CFTC, értesülések szerint nyomozást indított a Binance kriptotőzsde ellen. A hatóságok bennfentes kereskedelemmel és árfolyam manipulációval vádolják az utóbbi időben a rúgásokat már így is sorra kapó kriptotőzsdét. Az, hogy a nyomozás maga a vállalat, vagy csak a vállalathoz kötődő bizonyos személyek ellen irányul-e, jelen pillanatban nem ismeretes. A CFTC emberei az információk szerint már állítólagos áldozatokat is felkerestek az ügyben.

Bennfentes kereskedelemről akkor  beszélünk, ha egy személy úgy tesz szert a piac többi szereplőjével szemben tisztességtelen előnyre, hogy visszaél azzal az információval, amelyhez a hatalmi pozíciójából eredendően fér hozzá. Például, ha egy gyárigazgató tudja, hogy súlyos problémák miatt holnap le kell állítani a gyárat és gyorsan shortolni kezdi a vállalati részvényeket.

A feltételezések szerint a Binance, vagy a Binance bizonyos alkalmazottai a felhasználók kereskedési adatait tisztességtelenül felhasználva jutottak hozzá jogosulatlan pénzügyi előnyökhöz. A nyomozást kommentálandó, Binance képviselői teljességgel elutasítják a vádakat, egyben kiemelik, hogy a szervezeten belül szigorú etikai kódex szabályai érvényesek. A Binance szóvivőjének szavaival élve, “A szervezet zéró toleranciát alkalmaz a bennfentes kereskedelemmel szemben”.

Rájár a rúd a Binance-re

A Binance azt is kiemelte, hogy amennyiben sajnálatos módon egyik alkalmazottjuknak a cég tudomása nélkül mégis sikerült kijátszania a rendszert és erre fény derül, úgy természetesen azonnal beszüntetik az adott személy munkaviszonyát, illetve a szükséges jogi lépéseket is megteszik vele szemben.

A hatóságok korábban már engedély nélküli derivatíva kereskedelem, adóelkerülés, és pénzmosásban való segédkezés miatt is nekiugrottak a Binancenek, nem csak Amerikában, hanem a világ számos más országában is. A fő probléma, hogy egyrészt a kriptovaluták és számos a Binance által kínált újszerű pénzügyi termék körüli szabályozási környezet még mindig nagyon homályos, másrészt a Binance alapból nem is nagyon törte magát, hogy legalább megpróbáljon megfelelni bármilyen követelménynek.

Ezzel összefüggésben a Binancene kriptotőzsdéről már korábban is lekerült több derivatíva, mivel az amerikai SEC szerint az ezekkel való kereskedelemhez a Binance-nek engedéllyel kellett volna rendelkeznie, aminek hiányában súlyos törvénysértést követ el. A Binance a nyomozást megelőzően éppen bejelentette, hogy most egy fizikailag is létező irodaközpontot akar létrehozni, hogy legalább az egyértelmű legyen, hogy mely országban található a székhelyük, hiszen eddig a cég alkalmazottai javarészt távmunkás megoldásban dolgoztak a világ minden tájáról össze vissza.

( Forrás )

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük