NFT-ket foglaltak le adócsalás vádjával az Egyesült Királyságban

A Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), az Egyesült Királyság legfőbb adóhatósága adócsalás vádjával most először összefüggésbe hozható, három nem helyettesíthető tokent (NFT) foglalt le. 

Az adóhatóság jelentése szerint ez volt az első olyan alkalom, hogy NFT-ket kellett lefoglalniuk, miután három személy ellen emeltek vádat azzal a gyanúval, hogy különböző úton-módon megpróbálták kijátszani a rendszert. Az ügyben letartóztatott gyanúsítottak állítólag hamis személyazonosságot használtak, és 250 fiktív „fedőcéget” hoztak létre, hogy 1,8 millió dollár hozzáadottérték-adó megfizetését kerüljék el. A HMRC bírósági végzéssel az NFT-k mellett mintegy 6765 dollár értékű digitális eszközt is lefoglalt.

Nick Sharp, a HMRC igazgatóhelyettese szerint az adócsalási ügyben nemrégiben lefoglalt NFT-k és digitális eszközök figyelmeztetésül szolgálnak azok számára, akik hasonlóan pénzt akarnak elrejteni az adóhatóságok elől:

Szüntelenül alkalmazkodunk az új technológiákhoz, hogy lépést tartsunk a bűnözők és adócsalók tevékenységeivel” – jelentette ki.

Bár az adóhatóságnak a közvéleményhez intézett figyelmeztetése rutinszerűen hangzik, itt fontos megjegyeznünk, hogy a digitális eszközöket és NFT-ket, mint vagyont foglalták le. Az adócsalási ügyekben pedig gyakori, hogy a hatóságok a bírósági eljárás után a lefoglalt eszközökkel pótolják a pénzveszteségeket. Érdemes ugyanakkor kiemelnünk, hogy ezen digitális eszközök és NFT-k nem játszottak közvetlen szerepet a bűncselekményben.

Az NFT-k 2021-ben törtek be a köztudatba, és váltak trenddé a nyilvánosság körében. Ahogyan ugyanakkor a kriptovaluták esetében is, a népszerűség növekedésével a jogalkotók a digitális gyűjteményekre vonatkozó szabályozással is igyekeznek előállni. Az első, ENSZ által elfogadott szabványkezdeményezés érdekes módon egy kínai óriás, a Tencent irányítása alatt van készülőben.

További érdekes cikkeink: