Oklahomában is bevezethetik a bitcoinban kapott fizetéseket

Oklahoma állam szenátora, Dusty Deevers benyújtotta a Bitcoin Freedom Act (SB325) nevű törvényjavaslatát, amelynek célja, hogy az állampolgárok számára lehetővé tegye az infláció elleni védekezést.

A február 3-ai ülésszakra benyújtott törvényjavaslat célja, hogy az oklahomaiak bitcoinban kaphassanak fizetést, ezzel védekezve az egyre emelkedő árak ellen. Deevers szenátor megjegyezte, hogy a BTC egy decentralizált, korlátozott készlettel rendelkező digitális valuta, amely lehetővé teheti az oklahomaiak számára, hogy megmentsék a jövedelmüket és befektetéseiket.

Deevers szerint a hétköznapi fizetések része lesz a bitcoin

Az SB325 hangsúlyozza, hogy a bitcoinban kapott fizetések teljesen opcionálisak lesznek mind a munkáltatók, mind a munkavállalók számára. A javaslat lehetővé teszi a vállalatok és a munkavállalók számára, hogy kiválasszák az általuk preferált fizetési módot.

Érdemes megjegyezni, hogy Deevers szenátor szerint a bitcoin a hagyományos pénzügyi rendszer fontos részévé fog válni. Megemlítette, hogy Donald Trump a kampánya során és különböző konferenciákon is rendszeresen a BTC mellett szólalt fel.

„A bitcoin megérkezett a gazdaságunkba, és a pénzügyi jövő alapvető része… Ez a jogszabály Oklahomát országos szinten vezető szerepbe helyezi, biztosítva, hogy államunk felkarolja a pénzügyi technológia jövőjét” – mondta Deevers.

Már 14 államban készülnek a bitcoin, mint monetáris tartalékeszköz bevezetésére

Oklahoma bitcoin-kezdeményezése összhangban van más amerikai városokkal és államokkal, amelyek kriptovalutákat integráltak a közszolgáltatásokba. 2024 novemberében Detroit közölte, hogy 2025-től kriptovalutával is lehet adót fizetni. A PayPal felügyeli majd a kriptovaluták amerikai dollárra való átváltását, mielőtt a pénz a város számláira kerülne.

2024 szeptemberében Louisiana volt az első állam, amely elkezdett kriptót elfogadni a kormányzati szolgáltatásokért. Elsőként az állam Vadvédelmi és Halászati Minisztériuma kapott kriptofizetést, szeptember 17-én.

Emellett Dennis Porter, a Satoshi Action Fund társalapítója elmondta, már 14 állam készül arra, hogy stratégiai tartalékeszközként használja a bitcoint. Mindez azt mutatja, hogy az amerikai államok egyre nagyobb érdeklődést és elfogadást mutatnak a BTC iránt.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo