Oroszország új erőműveket épít a kriptobányászoknak Szibériában

Oroszország nemrég bejelentette, hogy a kriptobányászok keresletének növekedése miatt növeli energiatermelését, és ha kell, új erőműveket épít Szibériában.

A kriptobányászat növekedése annak tudható be, hogy az ország a kriptók legalizálását szorgalmazza a nemzetközi kereskedelem lebonyolítására. Az orosz energiaügyi miniszter elismerte, hogy az ipar növekvő áramigénye miatt további erőművek telepítésére lehet szükség Szibériában.

Az orosz-ukrán háború kitörése óta az ország vita tárgya mind hazai, mind nemzetközi szinten. Az Európai Unió és az Egyesült Államok szankcióival sújtott Oroszország nemzetközi vagyonát lefoglalták, bankrendszerét pedig levágták a SWIFT-rendszerről. Emiatt felmerült a kérdés, hogy Oroszország talán a kriptovalutákat választja a nehézségek leküzdésére.

Nyikolaj Sulginov, Oroszország energiaügyi minisztere elismerte, hogy Szibéria egyes régióiban egyre több energiára van szükség, miután megszaporodtak a kriptobányászok a környéken.

A helyi sajtóban és a kriptomédiában megjelent beszámolók szerint Shulginov tisztában van azzal, hogy több erőműre lenne szükség az igényeik kielégítéséhez.

Oroszország korábban élesen bírálta a kriptopénzeket, a háború kitörése óta viszont változott a retorika. A korábbi betiltásuk helyett most a legalizálásukra térne át, ami a nyugati országok szankcióinak tudható be.

Mivel a Nyugatnak kevés szabályozása van a kriptovalutákra és annak nemzetközi kereskedelemben való felhasználására, Oroszország a kriptót eszközként használhatja a nemzetközi ügyletek lebonyolítására.

Annak ellenére, hogy az országban tavaly a bányászati bevételek rekordot döntöttek, még mindig nem engedélyezték a polgároknak a kriptopénzek fizetőeszközként történő használatát. Ehelyett az Orosz Föderáció arra törekszik, hogy a kriptót a külkereskedelem fellendítésére használja.

Shulginov rámutatott, hogy:

“Az Energiaügyi Minisztérium álláspontja mindig is azon alapult, hogy meg kell teremteni a bányászat munkafeltételeit”.

Az energiatermelés növelése csak azért, hogy a kriptobányászatot kiszolgálja, minden bizonnyal hatással lesz a kriptopénzpiacra. 2022 januárjában például az ország 8,7%-kal járult hozzá a Bitcoin globális hashrátájához.

Ez azt is jelentheti, hogy ha több kibányászott kriptovaluta kerül a piacra, az lefelé nyomhatja az árfolyamot. De mivel az ország a kriptókra, mint a nemzetközi kereskedelem lebonyolításának és fellendítésének eszközére tekint, ez a csökkenés minimális lehet.