Pert nyert a Binance egy amerikai bíróságon, mérföldkő lehet ez a kriptotérben

Az amerikai szövetségi bíró elutasított a Binance ellen felhozott vádakat, miszerint be nem jegyzett tokenek eladásával megsértette az amerikai értékpapír-törvényeket.

Egy amerikai szövetségi bíróságon pert nyert a Binance, az ellene felhozott vádakat semmissé tett a szövetségi bíró. A pert néhány New York-i felhasználó indította a kriptotőzsdével szemben, akik elvesztették befektetéseik nagy részét. A Reuters hírügynökség által ismertetett 327 oldalas panaszban a befektetők azt állították, hogy a Binance “tévesen több millió tranzakciót bonyolított le”, és nem figyelmeztette őket a tokenek vásárlásával járó “jelentős kockázatokra”.

Andrew Carter bíró szerint a beadványt időn túl nyújtották be, mivel több mint egy év telt el a felperesek kriptopénz-vásárlása óta.

Carter szövetségi bíró továbbá azt is kijelentette, hogy a tőzsde nem hazai, ennek eredményeképpen a nemzeti értékpapírtörvények nem alkalmazandók. A bíró szerint az nem elég, hogy a felperesek azt állították, hogy “a kriptopénz tranzakciók egy Kaliforniában található szerveren haladtak át”. 

A 2017-ben Changpeng Zhao által alapított vállalat székhelye a Kajmán-szigeteken található, és nemrégiben három vállalatának székhelyét Írországban, Dublinban alakította ki.

Changpeng Zhao egy októberi interjúban azt mondta:

“Azt állítjuk, hogy nincs központunk. Valójában még csak most kezdtünk el létrehozni néhány központot a világ különböző részein.”

Vizsgálat vizsgálat hátán

A Binance számára nem az egyes felhasználók által indított per az egyetlen jogi probléma, mivel tavaly májusban az Igazságügyi Minisztérium és az IRS pénzmosás és különböző adóügyi bűncselekmények gyanúja miatt vizsgálatot folytatott ellene.

Szeptemberben a SEC is vizsgálatot indított a Binance ellen piaci manipuláció miatt. Az Egyesült Királyság tavaly megtiltotta a tőzsde tevékenységét, szintén a pénzmosás ellen irányuló szabályok állítólagos megsértése és potenciális csalás miatt, valamint azért, mert nehéz megállapítani a tőzsde székhelyét.

Az elmúlt hónapokban Olaszország, Németország, Japán, Thaiföld, Hongkong és Malajzia szabályozó hatóságai is vizsgálat alá vonták a tőzsde tevékenységét.

A vezérigazgató idén év elején azt nyilatkozta, hogy a vállalat aktívan együtt kíván működni a nemzetközi szabályozó hatóságokkal, hogy olyan világos és egységes szabályokat hozzanak létre, amelyek megfelelnek a kéréseknek, és amelyekkel legálisan és átláthatóan tudnak működni.

Talán ez az első győzelem a bíróságon vízválasztó lehet nemcsak a Binance, hanem az egész kriptopénz világ számára, amelyet hónapok óta vizsgálatokkal bombáznak a különféle állami szervezetek.