Trump hadjáratot indít a kínai mobilos alkalmazások ellen

Donald Trump még múlt pénteken bejelentette az Air Force One fedélzetén vele utazó újságíróknak, hogy betiltja a főként tinédzserek körében igen népszerű videomegosztó alkalmazást, a TikTok-ot. Tegnap este Mike Pompeo amerikai külügyminiszter a Fox News-zal azt közölte, hogy az amerikai elnök drasztikus lépéseket fog tenni az elkövetkezendő napokban a kínai szoftvervállalatokkal szemben. 
Az amerikai diplomácia vezetője többek között utalt Trump pénteken tett megjegyzésére, majd leszögezte:

“Az elnök megmondta, hogy elég volt és rendbe teszi a dolgokat, tehát a követekző napokban lépéseket fog tenni a Kínai Kommunista Párthoz kötődő és az amerikai nemzetbiztonságra veszélyt jelentő szoftvercégek ellen.”

Már a Microsoft sem érdeklődik az alkalmazás iránt

A külügyminiszter nem részletezte a várható lépések jellegét, és nem tért ki azokra a sajtóhírekre sem, amelyek szerint a TikTok-ot a Bytedance nevű kínai anyacégről leválasztva esetleg a Microsoft felvásárolná. A Microsoft ugyanakkor azt nyilatkozta, hogy az amerikai kormány nyomására inkább eláll az applikáció megvásárlásától. Az elmúlt hónapokban amerikai kormányzati tisztségviselők, köztük Mike Pompeo is, többször kijelentették, hogy a TikTok nemzetbiztonsági kockázatot jelent az Egyesült Államok számára, mivel a videómegosztón keresztül amerikaiak adatai kerülnek a Kínai Kommunista Párthoz.

“Az amerikaiakra vonatkozó adatok biztonságáról van szó, de az Egyesült Államokban jó ideje azt mondogatják, édes istenem, miért ne engedjük meg, ha jól elvagyunk vele, a vállalat pedig pénzt is csinál belőle,” mondta Pompeo a Fox csatornának adott interjújában. Majd arra figyelmeztetett: “az amerikai embereknek meg kell érteniük, hogy az összes olyan adat, amely ezekhez a mobilos alkalmazásokhoz kerül, amelyeken a gyerekek annyira szórakoznak és olyan kényelmesnek tűnnek, valójában közvetlenül a kínai szerverekre, a kínai hadsereghez, a Kínai Kommunista Párthoz és a kínai ügynökségekhez kerülnek, amelyek ellopják szellemi tulajdonunkat. Ezek az alkalmazások felhasználhatók személyes és pénzügyi információink ellopására, illetve zsarolásra is. Üzleti szellemi tulajdont és bizalmas információkat láthatnak.”

Steve Mnuchin amerikai pénzügyminiszter néhány nappal ezelőtt a CNBC-nek azt nyilatkozta, hogy a külföldi beruházásokat vizsgáló parlamenti bizottság vizsgálja a TikTok-ot.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük