Újabb francia bankóriás kapta meg a kriptovaluta letétkezelési engedélyt

A CACEIS, a Crédit Agricole és a Santander bankóriások vagyonkezelő részlege, a francia szabályozó hatóságoktól megkapta a kriptovalutákra vonatkozó letétkezelési szolgáltatások nyújtására vonatkozó engedélyt. A hagyományos francia pénzügyi óriásról már évek óta pletykálták, hogy erre a státuszra törekszik.

A CACEIS Bankot, amely olyan vagyonkezelőknek nyújt szolgáltatásokat, mint a biztosítók, nyugdíjalapok és magántőkealapok, június 20-án, kedden vette nyilvántartásba az AMF, a francia pénzügyi piacok hatósága a honlapjuk szerint.

Ezzel a Crédit Agricole is csatlakozik olyan más nagy hagyományos pénzügyi vállalatokhoz, mint például a Societe Generale Forge és az AXA Investment Managers, amik már rendelkeznek ezzel az engedéllyel. A jelenlegi francia szabályozás Európa egyik legfejlettebb kriptoregulációs keretrendszerét kínálja, amit majd a MiCA néven ismert új kriptoszabályozás fog kiegészíteni. A tervek szerint az Európai Unió arra készül, hogy 2024-től vezeti be a MiCA kriptoszabályozási rendszert.

A CACEIS, amely 4,6 billió euró értékű vagyont kezel, a pletykák szerint 2021 óta törekszik a kriptovaluta letétkezelő státusz megszerzésére.

Az AMF-nél történő regisztráció kötelező mindazok számára, akik kriptovaluta letétkezelési, tőzsdei vagy kereskedési szolgáltatásokat nyújtanak Franciaországban. A Binancet, a világ legnagyobb kriptotőzsdéjét jelenleg a francia szabályozó hatóságok vizsgálják, mivel állítólag illegálisan nyújtott szolgáltatásokat, mielőtt 2022-ben megkapta volna a hivatalos engedélyt a tevékenységére.

A francia bank ezzel a lépéssel a legújabb szereplő a hagyományos pénzügyi vállalatok sorában, amelyek nagyon komoly érdeklődést mutatnak a kriptoszektorba való belépés iránt. A hét elején a Deutsche Bank hozta nyilvánosságra, hogy kriptovaluta letétkezelési engedélyt kér Németországban. A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock pedig a múlt héten nyújtotta be a bitcoin árfolyamához kötött tőzsdén kereskedett alap működtetésére vonatkozó kérelmet.

Az Európai Központi Bank arra kérte a bankokat, hogy magas szintű elővigyázatossági tőkét tartsanak az általa kockázatosnak ítélt állományok esetében, bár a szabályozó februárban közzétett felmérése szerint a kriptovalutához köthető tevékenységek és kitettségek egyelőre ‘jelentéktelenek’.