Újabb összeesküvés? Covid-19 koronavírust az Egyesült Államok “szándékosan engedte szabadon”

A Covid-19 koronavírust az Egyesült Államok “szándékosan engedte szabadon” a kínai Wuhanban, azzal a céllal, hogy globális világjárványt indítson el, hogy növelje a vakcinák elfogadottságát a közvéleményben – mondta egy szabadalom ellenőrzésre szakosodott amerikai üzletember az Európai Unió parlamentjében szervezett konferencián.

Dr. David Martin, az M Cam vagyonkezelő cég alapító elnöke az Európai Parlament által e hónap elején Brüsszelben szervezett nemzetközi Covid-csúcstalálkozón jelentette ki, hogy az Egyesült Államok felelős mind a 2003-as súlyos akut légúti szindróma – avagy SARS – kitöréséért, mind az elmúlt három évben a Covid-19 pandémiát okozó koronavírus előállításáért.

A nem hivatalos, uniós parlamenti képviselők által május 3-án szervezett International COVID Summit III konferencián a világméretű világjárványra adott válaszlépések megvitatása mellett, számos akadémiai végzettséggel rendelkező, elsősorban COVID-19 szkeptikus előadó vett részt. Az előadók rávilágítottak arra az eshetőségre, hogy a világjárványt okozó koronavírus nem természetes eredetű, hanem ember okozta.

Martin beszédében így fogalmazott: “Az a világjárvány, amelyről azt állítottuk, hogy az elmúlt néhány évben történt, nem egyik napról a másikra következett be. Valójában a koronavírust használó, nagyon is specifikus világjárvány egy korábbi időpontban kezdődött.”

Elmondta, hogy a tudósok 1965-ben fedezték fel a koronavírust, mint a kórokozó – a betegséget okozó kórokozó – modelljét. Arra is rájöttek, hogy a koronavírus módosítható.

“Később elkezdtük megtanulni, hogyan lehet módosítani egy koronavírust úgy, hogy állatokba, például kutyákba és sertésekbe ültetjük őket” – magyarázta Martin, hozzátéve, hogy ez a gyakorlat lett az alapja az amerikai Pfizer gyógyszeripari óriáscég első koronavírus-tüskefehérje vakcinájának 1990-ben. Azonban a gyógyszergyártók nagyon hamar rájöttek, hogy a vakcinák nem működnek.

“Mivel a koronavírus képlékeny modell, mutálódik” – tette hozza. “Az összes orvosi kiadvány [2018-at megelőzően több ezer] arra a következtetésre jutott, hogy a koronavírus ellen hatástalanok a vakcinák, mert túl gyorsan módosul és mutálódik ahhoz, hogy vakcinát lehessen rá fejleszteni.”

2002-ben az University of North Carolina at Chapel Hill tanulmányt kezdeményezett egy “fertőző, szaporodási hibás” kifejlesztésére, amit Martin úgy értelmezett, hogy “egy olyan (bio)fegyver, amely célzottan az egyének ellen irányul, de nem okoz járulékos károkat”.

A projektet úgy jellemezte, hogy az “rejtélyes módon egy évvel megelőzte a SARS-ot”, ami Martin olvasatában azt jelenti, hogy a fertőzést okozó koronavírus nem Kínából származott, és hogy a természetben előforduló helyett “mesterségesen előállított” volt.

A Martin hozzátette, hogy a Covid-19 koronavírust – amelyet az Egészségügyi Világszervezet SARS-CoV-2 néven nevezett el – 2016-ban készen állt az emberi megjelenésre, és egy wuhani laboratóriumból származó “légúti koronavírus véletlen vagy szándékos kibocsátásáról” szóló ürügyet kapta a szabadalmi dokumentumokban.

Szerinte a koronavírus “kibocsátásának” célja az volt, hogy növelje az egyetemes védőoltások globális elfogadottságát.

A gyógyszeripar egyetemes aggodalmát tolmácsolva Martin kijelentette: “Amíg egy fertőző válsághelyzet nem válik nagyon is valóságossá, nem lesz jelen és nem éri el a vészhelyzeti küszöböt, addig gyakran nagyrészt figyelmen kívül hagyják.”

“Ahhoz, hogy a finanszírozási alapot a válság után is fenntartsuk, növelnünk kell a közvélemény megértését az olyan orvosi ellenintézkedések szükségességéről, mint a páninfluenza- vagy pánkoronavírus elleni vakcina. A legfontosabb hajtóerő a média, és a gazdaság követni fogja a hype-ot.

“Nekünk [a gyógyszeripari cégeknek] ezt a hype-ot kell a magunk javára fordítanunk, hogy a valódi problémához jussunk. A befektetők akkor fognak reagálni, ha a folyamat végén profitot látnak” – magyarázta.

A Covid-19 fertőzést először 2019 végén jelentették a közép-kínai Hubei tartománybeli Wuhanból, az egyik ott található tengeri herkentyű nagykereskedéséből származó kezdeti klaszterekből. A betegség 2020 elején vált globális járvánnyá.

Május 24-ig világszerte közel 767 millió fertőzést regisztráltak, és csaknem hétmillióan haltak meg.

A koronavírus forrása rejtély maradt. Egyes szakértők szerint vadon élő állatokról, például denevérekről és tobzoskákról került át az emberre, míg egyes politikusok, különösen az Egyesült Államokból, a kormány által ellenőrzött Wuhan Virológiai Intézetet – egy laboratóriumot – vádolták a kórokozó kiszivárogtatásával. Egy a WHO által kinevezett szakértőkből álló csoport 2021 elején ellenőrizte Wuhant, hogy a járvány forrását vizsgálja.

A 12 napos látogatás után, amely magában foglalta a laboratóriumban tett látogatást is, a tudósok arra a következtetésre jutottak, hogy “rendkívül valószínűtlen”, hogy a laboratóriumból került volna ki a Covid-19 koronavírus.

Előadása a konferencián itt tekinthető meg (angol nyelven):