Wesley Snipes tokenizálná a filmfinanszírozást

Wesley Snipes a Liechtenstein Cryptoassets Exchange-el (LCX) karöltve egy 25 millió dolláros filmalap tokenizálásán dolgozik. A Daywalker Movie Fund bárkinek lehetőséget nyújt majd, hogy ígéretes filmekbe fektessen, illetve, hogy osztozzon az általuk termelt profitban.

Még a filmipar is a decentralizálás felé halad?

Először is lássuk hogyan foglalta össze a projekt lényegét a művészúr saját szavaival:

„Olyan érdekes időket élünk, amikor a meglévő és az új rajongóim is a jövőbeli filmjeink közvetett koproducerei lehetnek. A tokenizált Daywalker Movie Fund lehetővé teszi a közönség számára, hogy befektetőkké váljanak, illetve részt vegyenek a film sikerében.”

A projekt első mérföldöve egy jogszabályoknak teljes mértékben megfelelő STO (Security Token Offering) elindítása a liechtensteini LCX segítségével. A 25 millió dollár értékű Daywalker Movie Fund tokenjeit a kibocsátott DMF biztonsági tokenek fogják képviselni. A filmalapot egy befektetési bizottság fogja kezelni, amelyet profi alapkezelők és maga Snipes fogják alkotni. A regisztráció, a befektetők személyazonosságának igazolása és a tokenkibocsátás az LCX platformján keresztül lesz megszervezve. A projekt befektetői részesülnek majd a filmalap által finanszírozott film nyereségéből, illetve különböző előnyöket élvezhetnek, mint például filmpremierre való meghívás és hasonlók.

A tokenizálás előnyei a filmiparban

Wesley Snipes filmalapja egy olyan probléma orvoslásának a kezdete lehet, amely egyre nagyobb méreteket ölt a filmiparban. A mai filmek legtöbbje mögött olyan óriási nevek állnak, mint például a Disney, a Fox, az MGM vagy éppen az utóbbi időkben feltörekvő Netflix. Ezzel persze nincs semmi gond, azonban a független filmkészítőknek szinte esélyük sincs a sikerre. Jelenleg egy független filmhez szükséges pénzt három módon lehet összegyűjteni: önfinanszírozásból, közösségi finanszírozásból vagy állami támogatásból. A három módszerből talán a közösségi finanszírozás tűnik a legkézenfekvőbbnek. A tokenizálás segítségével viszont a filmkészítők kihasználhatják a közösségi finanszírozás által nyújtott előnyöket, még a rendszer működését a blokklánc technológia biztosítaná.

Azonban a filmek finanszírozásának decentralizálása még egy jelentős előnyt kínál. Ha a tokenizálás valóban elterjedne a filmiparban, akkor előbb vagy utóbb a befektetők, vagyis a közönség is részt tudna venni a filmkészítéssel kapcsolatos döntésekben. Ez azt jelentené, hogy már nem az óriás filmstúdiók döntenék el, hogy milyen filmekre van igény. A döntés a közönség kezébe kerülne.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük