Zöldül az Ethereum, de mégsem ez a legjobb befektetés?

Az Ethereum a második legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező kriptopénz. A népszerű token értéke több mint egy hete az 1600 dolláros sávban mozog. A kriptoszektor ugyan erősen volatilis, még sem teljesen kizárt, hogy az ETH árfolyama hamarosan átlépheti a bűvös 1700 dolláros határt.

Írásunkban megvizsgáljuk, milyen hatása volt a korábbi „Merge”-nek az ETH értékére, illetve ismertetjük, mire számíthatnak a befektetők a közeljövőben. Az Ethereum mellett pedig bemutatunk egy izgalmas projektet, amivel rövid- és hosszú távon is komoly haszonra lehet majd szert tenni. Ismerd meg a RobotEra-t!

Ha érdekel mi történik az ETH háza táján, vagy csak új befektetéseket keresel, ez a cikk neked szól!

Ethereum Merge

Több hónappal ezelőtt kopernikuszi fordulat következett be az Ethereum rendszerében. A népszerű kripto hálózata változtatott a konszenzusos algoritmusán: a korábbi Proof-of-Workről (PoW) átváltottak Proof-of-Stake-re (PoS).

A kétféle algoritmus között számos különbség van, a legfontosabb azonban az energiafelhasználásban keresendő. A PoW legnagyobb hátránya, hogy a bányászat során rendkívül sok, költséges hardvert kell használni, amiknek az energiaigénye is hatalmas. Egyes becslések szerint a Bitcoin, ami szintén PoW-t használ, akkora energiaigénnyel rendelkezik, mint egy közepes ország.

Erre válaszul fejlesztők egy rész elkezdett dolgozni egy új rendszeren, ami a PoW-vel szemben alig igényel energiát: ez lett a PoS.

Az átállás jelentős siker volt, hiszen a Merge 99%-os megtakarítást jelentett az Ethereum hálózata számára. Ezzel párhuzamosan pedig a PoS hálózatokon a hagyományos kriptobányászat is megszűnt, és helyét átvette az úgynevezett stakelés.

Szemben a bányászattal, a stakeléshez csupán arra van szükség, hogy a felhasználó rendelkezzen az adott kriptopénzzel, a munka többi részét pedig már a hálózat elvégzi. Azok, akik a stakelés mellett döntenek, a legtöbb esetben változatos jutalmakra számíthatnak.

Annak köszönhetően, hogy az Ethereum hálózata nem csak gazdaságosabb lett, hanem egyúttal bárki számára lehetővé is tette a stakelést, rendkívül vonzóvá vált. Mára a legtöbb új projekt natív érméje ERC-20, vagyis az Ethereum blokkláncon található.

A rendkívül pozitív hírek viszont az ETH árfolyamán nem kifejezetten látszódtak meg. Ennek minden bizonnyal az lehetett az oka, hogy 2022-ben gyakorlatilag az összes kripto árfolyama 60-90%-ot esett.

A fejlesztők viszont itt még nem álltak meg. Az Ethereum alapítójának, Vitalik Buterinnek tovább tervei vannak az ETH hálózatával.

Érkezik a „Surge”

A legtöbb modern kripto másodpercenként relatív kevés tranzakciót (TPS) tud végrehajtani. A Bitcoin hálózata például mindössze hetet képes elvégezni, míg az Ethereum 26-ot.

Összehasonlítva a Visa hálózata másodpercenként 24 000 tranzakcióra képes, ami egyértelműen jelentős különbség.

A Surge lényegében az Ethereum TPS sebességének a drasztikus növelése lesz. Buterin becslése szerint akár 100 000 tranzakciót is végre lehet majd hajtani a Surge-öt követően, egyetlen másodperc leforgása alatt.

Az eredetileg a Merge idejére tervezett fejlesztés elmaradt, aminek a befektetők kifejezetten nem örültek. Ennek az elsődleges oka az volt, hogy a befektetők által lekötött érmékért cserébe nem lehetett felvenni a jutalmat.

A jelenlegi ütemterv alapján a Shapella névre keresztelt frissítést követően lesz erre lehetőség. Először február 28-án a Sepolia teszthálózatán fogják futtatni, majd márciusban fog átkerülni az Ethereum főhálózatára.

Ethereum várható árfolyam

Hasonlóan a legtöbb kritpohoz, az Ethereum árfolyama is erősen ki van szolgáltatva a nemzetközi piaci hangulatnak. Ebből kifolyólag egy-egy rossz hírt még a legújabb fejlesztések is csak igen ritkán tudnak ellensúlyozni.

Ennek fényében, a mostani volatilis piacon minden jel szerint csekély hatást fog gyakorolni az ETH frissítése az árfolyamra.

Szintén a stagnálás mellett szóló érv, hogy a korábbi Merge-öt követően sem lehetett tartós és jelentős pozitív árváltozást látni.

Mindezt szem előtt tartva, érdemes lehet más, előértékesítési szakaszban lévő altcoinokat is megvizsgálni. Ezeknek ugyanis a legnagyobb előnye, hogy egyáltalán nincsenek kitéve a szektor szeszélyeinek, és a korai befektetők alacsony kockázat vállalása mellett jelentős haszonra tehetnek szert.

RobotEra (TARO) – több mint egy befektetés

A RobotEra azon ritka projektek egyike lehet, ami nem csupán a kriptobefektetőket, hanem a kreatív játékok szerelmeseit is képes lehet megszólítani. Ez elsősorban azért lehetséges, mert a fejlesztők a legnagyobb hangsúlyt nem a profitszerzésre helyezték, hanem egy izgalmas és barátságos játékkörnyezet kialakítására.

Mi sem tanúsítja ezt jobban, mint a RobotEra magával ragadó története.

A kalandoknak helyet adó Taro bolygón ember és gép között könyörtelen háború dúl. Tudósok egy csoportja a totális pusztulást megelőző pillanatokban létrehoz egy emberi tudattal rendelkező robotcsoportot.

robotera eloertekesites feb23

Ennek a csoportnak az egyik tagját fogja majd irányítani a játékos.

A kalandok kezdetén első feladatunk, hogy személyre szabjuk robotunkat. Nem csupán a robot kinézetét lehet változtatni, hanem azt is, hogy milyen attribútumokkal rendelkezzen. Összesen hét különböző robotnemzetség közül tudunk majd választani, melyek mindegyike más-más jellegzetes tulajdonsággal rendelkezik.

Ennek a szabadságnak köszönhetően könnyen ki tudod majd választani, melyik az a nemzetség, amelyik a te játékstílusodhoz a leginkább passzol.

Miután mindennel elkészültél, már kezdődhet is a játék!

TARO token vásárlása

Hass, alkoss, gyarapíts

A Taro világát számtalan, különböző funkcióval ellátott kontinens alkotja. Középen található a Központi Város. Itt lehetőség van más játékosokkal a kereskedelemre, barátkozhatunk vagy akár különböző izgalmas eseményeken is részt tudunk venni.

A Központi Város mellett minden robotnemzettség rendelkezik egy saját kontinenssel. Itt minden esetben egyedi nyersanyagokat találhatunk, vagyis a bányászatot követően rá leszünk kényszerítve arra, hogy másokkal kereskedjünk.

Amennyiben mégis magunk keresnék egy olyan nyersanyagot, amit otthonunkban nem találunk, el tudunk látogatni köztes kontinensekre is. Ezeket különböző arányba ugyan, de az összes nyersanyag megtalálható.

Végezetül a szerencsések akár egy saját kontinenshez is hozzá tudnak majd jutni különböző airdroppokon és játékokon keresztül. Az ilyen területeken a maximális szabadságot élvezhetjük: kiadhatjuk a kontinest másoknak, csinálhatunk egy gazdaságot vagy akár egy fizetős vidámparkot is felhúzhatunk rajta.

A fejlesztők célja kimondottan az volt, hogy egy élvezetes játékot tudjanak létrehozni, amivel mellékesen pénzt is lehet keresni. Ennek ellenére viszont bőven van mód arra, hogy profithoz jussunk.

A korábban említett ki- és bérbeadás mellett bányászhatunk ritka nyersanyagokat és készíthetünk akár NFT-tárgyakat is, amiket később eladhatunk.

TARO token vásárlása

Most az elsők között csatlakozhatsz!

A RobotEra előértékesítés jelenleg az első szakaszában jár. Ez azt jelenti, hogy jelenleg az ERC-20 natív TARO érméket mindössze 0.02 USDT-ért tudod megvásárolni. A harmadik, egyben utolsó előértékesítési szakaszra viszont a tokenek ára már 0.032 dollár lesz, tehát ha még most csatlakozol, azzal 60% profitra tudsz majd szert tenni.

A minimum vásárlási limit 1000 TARO, ami az érme jelenlegi árán csupán 20 dollár, vagyis nagyjából 7200 forintnak felel meg.

Csatlakozz még a ma, a kedves robotok világához!

További hírek: