Szedheti a sátorfáját Londonból a Coinbase

Amennyiben az Egyesült Királyság megegyezés nélkül (no-deal Brexit) lép ki az Európai Unióból, akkor kénytelen lesz az európai ügyfelek fiókjait egy EU-tagországba transzferálni. Erről egy e-mailben értesítette a váltó az ügyfeleit.

Brexit miatti bizonytalanság a kriptopénz váltókat sem kíméli

A már 2016 óta tartó politikai perpatvar Európában nem csak a londoni City pénzügyi hatalmasainak mindennapjait keseríti meg, de már az UK-ban bejegyzett kriptovaluta és blokklánc vállalkozásokat is B-terv kidolgozására kényszeríti.

A San Francisco-i székhelyű Coinbase európai székhelye Londonban található. Azonban egy no-deal Brexit kilépéssel egyik napról a másikra elvesztené hozzáférését európai ügyfeleihez, köztük a magyarokhoz is.

A váltó ezért már a múlt évben elkezdett felkészülni a lehetséges forgatókönyvekre, de ez nem jelenti azt, hogy ne akadhatna egy olyan váratlan szcenárió, amire a tőzsde stratégiái nem gondoltak. Pontosan emiatt kezdte meg egy e-maillel felkészítésüket az eseményre.

Egy Twitter felhasználó megosztotta a kapott e-mailt, amiben a következőt írják:

„…CB Payments Ltd nem lesz képes e-pénz szolgáltatásokkal, mint euró tárcával szolgálni. Ennek fényében a jelenleg fennálló kapcsolatát a CB Payments Ltd.-vel egy másik, engedélyezett Coinbase entitáshoz fogjuk áttranszferálni. A Coinbase által nyújtott szolgáltatásokat nem érinti a transzfer.

Jelenleg az Egyesült Királyságban bejegyzett vállalkozásokat ugyanazok a jogok illetik meg az EU összes tagországában, mint a szigetországban. A Coinbase viszont egy külföldi pénzszolgáltató (amerikai) vállalat, aminek partnerséggel kell rendelkeznie egy helyi pénzügyi intézettel ahhoz, hogy UK ügyfeleknek pénzügyi szolgáltatásokat nyújthasson.

Ezt október végéig még mindenképp a CB Payments végzi, ami egy ott bejegyzett e-pénz engedéllyel rendelkező leányvállalat és felel az EU teljes egészén zajló kriptovaluta tranzakciókért. Egy no-deal Brexit esetén azonban kizárólag az UK állampolgárok pénzügyi tranzakcióit dolgozhatja fel, ami arra kényszeríti a vállalatot, hogy uniós partnerek után nézzen.

Mit jelent egy no-deal Brexit az Angliában regisztrált magyar váltók számára?

Megkérdeztük Magyarország 2 vezető váltóját is a kérdésről, hiszen mindketten az Egyesült Királyságban vannak regisztrálva.

Rátz Tibor, a CoinCash kommunikációs vezetője megkeresésünkre annyit elmondott, hogy tisztában vannak a no-deal Brexit jelentette veszélyekkel és már gőzerővel dolgoznak a megoldáson. Ennél többet viszont nem kívánt nyilatkozni az ügyben.

Magyarország legrégibb váltója, a MrCoin körülbelül egy órája küldött e-mailes levelünkre még nem válaszolt, de amint megküldik álláspontjukat, azonnal frissítjük a cikket.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo