A Fujitsu technológiai óriás aktívan vizsgálja a kriptoszolgáltatások lehetséges kínálatát

A Fujitsu japán technológiai óriás nemrégiben jelentős lépést tett előre a kriptoszektor irányába, ugyanis védjegy kérelmet nyújtott be a banki, pénzügyi és kriptovalutával kapcsolatos szolgáltatások széles skálájára vonatkozóan.

Ez a nemzetközi technológiai vállalat olyan védjegybejelentést nyújtott be, amely a pénzügyi szolgáltatások egész sorára vonatkozik, beleértve a pénzváltást, az értékpapír-kereskedelmet, a biztosítási brókerkedést, az adótervezést és a kriptopénz kereskedést, osztotta meg a sajtóval március 21-én Michael Kondoudis védjegy jogász, aki a az NFT-ekre és metaverzum licenszelésre specializálódott.

Fujitsu védjegy

A március 16-án benyújtott kérelem azt jelzi, hogy a Fujitsu a banki, pénzügyi és kriptoszektorban is terjeszkedni szeretne. A lépés figyelemre méltó a Fujitsu mint az egyik vezető technológiai vállalatként betöltött státuszát tekintve, és hangsúlyozza a digitális pénzügyek és kriptovaluták növekvő jelentőségét a technológiai innováció tágabb kontextusában.

A védjegy kérelem benyújtása valószínűleg jelentős érdeklődést és spekulációkat fog kiváltani a technológiai szektorban, ugyanis az iparági bennfentesek és elemzők igyekeznek majd felderíteni a Fujitsu szándékait és lehetséges stratégiáit. A technológiai ágazat vezető szereplőjeként a Fujitsu előretörése a digitális pénzügyek és a kriptovaluták világában felrázhatja az eddig a téma iránt kevésbé érdeklődő szereplőket is, és átrendezheti a pénzügyi szolgáltatások iparági környezetét.

A Fujitsu Japán első kvantumszámítógépének megépítésén is dolgozik

Érdekes fejlemény a Fujitsuval kapcsolatban egy tavaly októberi hír is, hogy a technológiai óriáscég Japán legjelentősebb kutatóintézetével, a Riken-nel közösen dolgozik Japán első kvantumszámítógépének kifejlesztésén is.

Ez a fejlesztés akár konfliktust is okozhat a Fujitsu kriptoszolgáltatásokat feltáró tevékenységével. Ugyanis a kriptoszektorban már komoly aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy ezeknek az új és nagy teljesítményű kvantumszámítógépeknek a megjelenése mit jelenthet a kriptovaluták biztonságára nézve. Sok találgatás látott napvilágot azzal kapcsolatban, hogy a kvantuminformatika legújabb fejlesztései milyen hatással lehetnek az olyan kriptovalutákra mint a Bitcoin. Olyan félelemek is felmerültek, hogy rosszindulatú tevékenységekre használhatják fel, például a Bitcoin tárcákhoz való hozzáférésre az aszimmetrikus titkosítás feltörésével.

Félelmeiket 2022. január végén a Sussexi Egyetem kutatói is megerősítették, akik egy kutatási dokumentumban azt írták, hogy várhatóan a kvantumszámítógépek a következő évtizedben képesek lesz feltörni az SHA-256 kriptográfiai algoritmust, és erodálni a Bitcoin-hálózat áthatolhatatlanságát.