A Sony a Web3 világába repíti a játékosait
A cég egy korábban benyújtott szabadalmi kérelme lehetővé teszi majd, hogy a játékosok a NFT-ket használhassanak játék közben.
Belépő a Web3 világába
A játékforgalmazó óriás, a Sony egy korábban bejegyzett szabadalmi kérelme átalakíthatja a játékkonzolok világát. A kérelem egy olyan rendszerre vonatkozik, amely blokklánc technológiát, főleg NFT-ket használva követi majd nyomon a digitális eszközöket a videójátékokban. A Sony egy olyan digitális infrastruktúrát szeretne létrehozni, amely lehetővé teszi a játékosok számára az NFT-k tulajdonlását és átadását a különböző videojáték-platformokon, mint például a PlayStation és az Xbox. Az eszközök közé tartozhatnak a játékbeli bőrök, műalkotások, avatárok, fegyverek és videójáték-képességek.
Kötöttségek
Most a játékokban csak a beépített extrákhoz férhetnek hozzá a felhasználók. A Fortnite játékbeli bőrei vagy fegyverei például egy konkrét felhasználói fiókhoz kötődnek, így az ilyen eszközök nem átadhatók vagy eladhatók más játékosoknak. Sőt, jelenleg nincs lehetőség arra sem, hogy ezeket más játékokban és platformokon kívül is használhassák a játékosok.
Újítások a rendszeren belül…
A Sony szabadalmi kérelme teljesen új távlatokat nyithat majd a cég és persze a játékosok számára is. A cég egy olyan keretrendszert kíván létrehozni a NFT játékbeli eszközök számára, amely megoldja a hagyományos videójátékok zárt ökoszisztémájának problémáját. A cég már dolgozik azon, hogy integrálja a NFT-ket a saját játékainak a rendszerébe. Az újításnak hála a játékosok az általuk birtokolt NFT-khez nem csak egy adott játékon belül férhetnek majd hozzá, hanem azokat a Sony saját rendszerén belül bárhol elérhetik majd.
Ráadásul erre nem csak a játékok megegyező verziónál lesz lehetőség, de más-más verziók között is. Így például a cég biztosítja majd az átjárhatóságot a PS5-öt használó játékosok és a PS4-et használók között is.
THIS IS HUGE: Sony recently filed a patent for a "cross-platform" NFT Trading Framework for video games! 🎮 pic.twitter.com/UccmHYcscx
— Brycent (@brycent_) March 21, 2023
..és a rendszeren kívül is
A fejlesztés célja ezenfelül az, hogy az eszközök interoperabilitását javítsa, nem csak különböző játékok között, hanem VR-headsetek, számítógépek és különböző konzolok között is. A Sony szabadalmi kérelme alapján a cég saját rendszerei más gyártók által forgalmazott konzolokhoz is kapcsolódhatnak majd. Így a hálózaton keresztül a játékosok más rendszerek játékosaival is könnyedén kapcsolatba léphetnek majd.