A Twitter feje bitcoin adományokat kér a rendőri brutalitás megfékezésére

Jack Dorsey, a Twitter és a Square vezérigazgatója arra kérte követőit, hogy adományozzanak bitcoint az #EndSARS néven futó ügyért, aminek célja, hogy véget vessenek a rendőri brutalitásnak Nigériában.

#EndSARS

Október 4-én egy tüntetéssorozat kezdődött Nigériában azt követően, hogy megjelent egy videó a közösségi médiában. A videón az látható, hogy az SARS (Special Anti-Robbery Squad= Rablásellenes Különleges Osztag) tagjai agyonlőnek egy embert Lagosban. Ezrek vonultak utcára azért, hogy tüntessenek a rendőri brutalitás ellen és követeljék az SARS feloszlatását. Az #EndSARS (magyarul annyit tesz “legyen vége az SARS-nek”) hashtag létrehozása nagy segítséget jelentett a tüntetőknek, mivel nagyon hamar népszerű lett és sokan fejezték ki támogatásukat a hashtag felhasználásával. Már több kripto startup is adományozott nagyobb összegeket a jó ügy érdekében, így a BuyCoins és a Busha is.

Jack Dorsey: adományozz bitcoint!

Jack Dorsey is tweetelt az #EndSARS hashtaggel, hogy követői segítségét kérje. A posztban csak annyi állt, hogy “Adományozz bitcoint, hogy segítsd az #EndSARS-t”. Majd belinkelte az oldalt, ahova az adományokat várják.

Az adománygyűjtést egyébként egy nigériai feminista csoport vezeti, akik mindent bevetnek az SARS ellen: tüntetnek, adományokat gyűjtenek és a közösségi médiában is aktívan jelen vannak.

Kapcsolódó:

Jack Dorsey vs Brian Armstrong: a Twitter atyja nekiment a Coinbase vezérének

Jack Dorsey 1 milliárd dollárt ajánl fel jótékony célokra

Igazi emberi jogi válsághelyzet van Nigériában

Pár napja Ray Youssef, az Afrikában is nagy népszerűségnek örvendő Paxful kriptotőzsde vezérigazgatója is használta a hashtaget és megosztotta véleményét a nigériai rendőrség fellépéséről. A Twitteren közzétett posztjában igazi emberi jogi krízisnek nevezte a kialakult helyzetet. Egyszerűen felháborítónak tartja azt, hogy a nigériai rendőrség azért veszi célba a fiatal vállalkozókat, mert kriptovalutákat használnak. Nigériában véleménye szerint az emberek kivételes módon adoptálták a kriptót és jogszerűen is használták. Ennek oka, hogy az ottani emberek szeretnének kitörni a szegénységből és helyreállítani az ország becsületét. Mindezért pedig az a hála, hogy a rendőrség erőszakosan lép fel velük szemben? Ez Ray Youssef szerint is elfogadhatatlan.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük