Amikor a csalókat szívatják: YouTube csatornák az internetes csalók ellen

Az angolszász országokban dollármilliós veszteséget okoznak az elsősorban Indiából eredeztethető internetes csalások. A gyanútlan idősebb személyek bankszámláiról több ezer dollárt leemelő csalók néha amerikai adóhatóságnak (IRS) vagy a Microsoft ügyfélszolgálat munkatársainak kiadva magukat hozzáférést kapva az áldozatok számítógépeikhez és privát banki adataihoz jutnak sokszor egy egész élet megtakarított vagyonához. A csalók ugyanúgy működnek, mint bármely más normális vállalat, azzal a különbséggel, hogy a bevételüket nem tisztességes keretek között szerzik.

Szerencsére egy antitrend is kezd kibontakozni. A YouTube-on több csatorna is arra specializálódott, hogy a csalók csalással töltött drága idejét vesztegessék vagy egyenest hacker technikákat alkalmazva megbénítsák a szervereiket, töröljék adatbázisaikat vagy akár a szervezetüket a helyi hatóságok kezére játsszák. Összeszedtünk három olyan angol nyelvű csatornát, ahol amellett hogy jót szórakozunk a csalók tantrumán, még néhány technikát is tanulhatunk az online életünk védelme érdekében.

Jim Browning

Azok, akik kis időt kalandoznak a YouTube-on, biztos találkoztak már a brit Jim Browning csatornájával. Legnézettebb videóját több mint 8,9 millión látták arról, ahogy egy állítólagos indiai call center biztonsági kameráit feltörve betekintést nyújt a csalók napi rutinjába: rengeteg pénz, kíméletlen főnökök, bemagolt telefonos szövegek. A négyrészes videósorozatáról még a BBC One is publikált egy nyomozó riportot, aminek meg is lett az eredménye: az indiai hatóságok napokon belül lekapcsolták a bűnbandát.

Kitboga

Kitboga videói a spektrum lazább oldalán helyezkednek el és elsősorban a csalók idejének vesztegetését célozza, ezzel is kevesebb idejük marad tényleges áldozatok átverésére. Az egyik legjobb videója, hogy magát 87 éves nagymamának kiadva 36 órán keresztül szívatja az indiai csalót, aki a végén eszét vesztve ordibál Kitbogával. Van valami furcsán kielégítő abban, ahogy a csalók viselkednek, amikor a dolgok nem úgy mennek, ahogy a begyakorolt praktikáik szerint menni kellene. Akik magukból bolondot csináló internetes csalókat szeretnének hallgatni, Kitboga csatornája kiváló kezdésnek.

ScammerRevolts

Ez egy másik csatorna, amely hatalmas nézettséget halmozott fel azzal, hogy internetes csalókat tesz lóvá. A ScammerRevolts legnézettebb videóját több mint 11 millióan látták arról, ahogy fájlokat töröl a csalók számítógépeiről, amit az ilyen videókban megszokott bűnözői nagyképűség követ. Egy kis nevetésért és jogos kárörvendésért érdemes a ScammerRevolts csatornájára is rákukkantani.

Fontos:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük