Bitcoin bánya került egy híres videojátékba, pénzt azért ne várj belőle

Újabb közismert játékba szivárgott be a kriptovaluták királya. Körülbelül 5 dollárért most saját bitcoin bányád lehet az Animal Crossing New Horizons-ban. A bánya csak kiváló másolata az eredeti kriptovaluta bányászati tevékenységnek, tehát ne legyél kiakadva, ha nem hoz a konyhára. 

Míg egyesek csak játékosként lógnak egész nap a Nintendo Switch-en, addig mások azok dolgoznak, hogyan lehetne a világ legismertebb kriptovalutáját, a bitcoint belecsempészni a legnépszerűbb videojátékokba. Egy játékos nemrég nagyot gondolt és létrehozott egy bitcoin bánya replikát az Animal Crossing New Horizons játékban. A játék alapvetően a mindennapi élet egy szimulációja, amelyben a játékosok egy személyre szabott figurát egy lakatlan szigetre költöztetnek. A felhasználó feladata az, hogy feltérképezze a szigetet és gazdálkodjon. A különböző tevékenységek elvégzéséért a játékon belül virtuális pénzt lehet kapni, amivel bizonyos elemeket lehet vásárolni.

A videojáték gyerekeknek is kiváló, könnyed és pihentető időtöltést ígér. Valaki számára azonban unalmas lehetett, hiszen a favágást inkább bitcoin bányára cserélte. A játékban ugyanis megjelent egy figura, aki egy számítógép előtt ül, mögötte szerverek tömkelege és aggódó arckifejezéssel bámulja a monitort. Az Animal Crossing New Horizons VillagerDB nevű kiegészítők online katalógusa szerint, mindegyik szerver eleme 100 000 bells (a játékon belül használt pénzt) árul. A piaci kamatláb körülbelül 2,90 dollár/millió bell, ami azt jelenti, hogy a bányát létrehozó játékos telepítése legalább 4,06 dollárba kerül bell-enként. Valódi bányászati ​​művelet nélkül pedig soha nem lesz nullszaldós.

A bitcoin már több videojátékba is beférkőzött

Nem ez az első alkalom, hogy bitcoint vagy bitcoin bányát látunk egy népszerű játékban. 2014-ben egy DrDaBombz néven ismert felhasználó a Minecraft fórumon létrehozott egy félig funkcionális bitcoin bányászatot a játékon belüli elemekből. Az ismert YouTuber TheRedEngineer a bitcoin kicsinyített verzióját alkotta meg, beleértve a bányászati ​​protokollt és a Minecraft belső pénztárca funkcióit is, parancsblokkok felhasználásával. Habár előfordul, hogy játékosok kedvtelésből bitcoin bányákat hoznak létre, sajnos már rengetegen estek áldozatul olyan játékoknak, amelyek különböző rosszindulatú programokat telepítenek a felhasználók számítógépére. Ezek a játékok az áldozat gépének erőforrásait valódi bitcoin bányászatra használják fel. Az alkalmazásokat általában nem ellenőrzött harmadik felektől lehet letölteni, de néhány a Steam áruházban is felbukkant már. Mindig figyeljünk oda, hogy mit telepítünk, hiszen az ártatlannak tűnő játéknak csúnya vége lehet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük