Buenos Aires Ethereum validátor node-ok telepítését tervezi – új kriptofőváros a láthatáron?

Buenos Aires az Ethereum fellegvárává válhat az elkövetkezendőkben – az argentin főváros validátor csomópontok létrehozását tervezi. A kezdeményezés célja, hogy elősegítse a kriptovaluta adaptációt, illetve a megfelelő szabályozást a digitális eszközök ágazatára vonatkozóan. 

Az argentin kormány a napokban jelentette be, hogy 2023-ban ETH validátor node-ok telepítését szeretné megvalósítani a fővárosban. Diego Fernández, Buenos Aires innovációs és technológiai minisztere, a projektről bővebben az országban megtartott ETHLatam konferencián nyilatkozott.

Fernández egy interjúban azt ecsetelte, hogy az indítványnak mind kutató, mind pedig szabályozó célkitűzései vannak. Továbbá, reményeik szerint az innováció segítségére lesz a város 3 millió lakosának abban, hogy elsajátítsa a kriptók csínját-bínját.

Buenos Aires így egyikévé válik azon kevés városoknak a világon, ahol a helyi közigazgatás szorgalmazza az Ethereum node-ok használatát.

A node-ok telepítése egy egy sandbox-on keresztül történik majd meg, melynek tervezetét még 2021-ben fogadta el az ország törvényhozó szerve. A sandbox lehetővé teszi majd Buenos Aires városvezetésének, hogy felszólítson egyes külső feleket arra, hogy járuljanak hozzá a node-ok létesítéséhez.

Egyelőre nem tudni, hogy hány node kerül majd telepítésre, de annyi bizonyos, hogy egy „világszínvonalú” adatközpont felel majd zökkenőmentes működésükért.

Buenos Aires Ethereum

Argentína az utóbbi években a digitális eszközök elszánt támogatója lett, hiszen az országot sújtó hiperinflációból úgy tűnik, hogy csak a kriptók jelenthetnek kiutat.

2022 márciusában Fernández arról számolt be, hogy a város egy olyan blokklánc-alapú digitális identitás platformon ügyködik, amely Buenos Aires lakóinak biztosítja majd a teljes kontrollt személyes adataikat illetőleg. A TangoID névre keresztelt felület várhatóan 2023 januárjában kezdi majd meg működését.

Ezenkívül áprilisban Horacio Rodríguez Larreta, Buenos Aires polgármestere, hírül adta, hogy a város engedélyezi a kriptóban történő adófizetést a helyiek számára. Larreta elmagyarázta, hogy a közigazgatáshoz nem kriptovaluta formában jut majd el az összeg, hanem argentin pesóban, amelynek átváltásáról különböző kriptóban érdekelt vállalatok fognak gondoskodni.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo