Ezek a milliomos migránsok kedvelt országai

Mindenki máshoz hasonlóan a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek (High Net Worth Individuals, HNWI) is a szokásosnál kevesebbet utaztak a világjárvány idején. Ennek következtében a migrációs számuk csökkenő tendenciát mutatott. De ahogyan azt Avery Koops, a Visual Capitalist munkatársa az alábbiakban részletezi, a milliomosok és milliárdosok ismét mozgásban lendültek, és várhatóan 122 000 HNWI költözik új országba az év végéig.

A Henley & Partners Private Wealth Migration Report című jelentése nyomonkövette, hogy az elmúlt 10 évben a nagy vagyonú befektetők mely országokból és melyik országokba költöztek át; ez a térkép a 2023-as előrejelzéseket mutatja be.

dollármilliomosok

Ebben az összefüggésben a HNWI-ket olyan magánszemélyekként határozzák meg, akik legalább 1 millió dolláros nettó vagyonnal rendelkeznek.

A milliomosok kedvelt célországai

Az első 10 ország, amely 2023-ban várhatóan a legtöbb milliomos és milliárdos otthona lesz, a világ minden táján szétszórva található, és Ausztrália idén visszavette első helyét az Egyesült Arab Emírségektől.

Íme, egy közelebbi pillantás az adatokra:

dollármilliomosok

Csak két ázsiai ország került be a top 10-be, a többiek Európában, Észak-Amerikában és Óceániában találhatók.

A történelmi gazdasági kihívások ellenére Görögország az előrejelzések szerint idén 1200 nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyt fog becsalogatni magához. Ennek egyik oka lehet az ország arany vízumprogramja. Ennek keretében a tehetős magánszemélyek megfelelő áron – jelenleg mindössze 250 000 eurós ingatlanbefektetéssel- könnyen juthatnak tartózkodási engedélyhez és végül uniós útlevélhez.

A milliomosok kedvenc célpontjai közül sok azért vonzó a tehetős magánszemélyek számára, mert nagyobb a gazdasági szabadság, ami lazább adóterheket vagy könnyebb befektetéseket tesz lehetővé. Szingapúr, amely 3200 új milliomos beköltözőre számít, a világ gazdaságilag legszabadabb piaca.

A legtöbb milliomost vesztő országok

Kína idén várhatóan 13 500 nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyt veszít. Több mint kétszer annyit, mint a második helyen álló India (6500).

Íme egy közelebbi pillantás az alsó 10-es listára:

dollármilliomosok

Számos ilyen országban a szigorú szabályozó szervek és a korrupt kormányok akadályozhatják a nagy vagyonú befektetők saját pénzének könnyű kezelését. Oroszországban az ukrajnai háború miatt sok tehetős magánszemélynek személyes szankciókkal és kereskedelmi korlátozásokkal kell szembenéznie a nyugati országok részéről. A Hongkongot érintő kínai szigorítások kevésbé vonzóvá tették az üzleti élet elitjei számára. Végül pedig az Egyesült Királyság kilépése az EU-ból sok vállalkozás és magánszemély számára okozta a munkaerő, a pénz és a befektetések könnyű mozgásának megszűnését, ami az európai határokon átnyúló működést zökkenőmentessé tette.

Összességében tehát most az látszik, hogy a koronavírus után a milliomosok egyre inkább mozgásba lendülnek. A jelentés szerint az elmúlt 10 éve alatt – a világjárvány idején tapasztalt visszaesés ellenére – az elköltöző nagy vagyonú befektetők száma minden évben nőtt.

És itt vannak a számok:

dollármilliomosok

Egy geopolitikailag törékeny, de egyre inkább összekapcsolt világban nem meglepő, hogy a milliomosok a lábukkal szavaznak. Ennek eredményeképpen a kormányok egyre inkább versenyben vannak azért, hogy a világ gazdasági elitjének szívét és elméjét magukhoz csábítsák.