KORLÁTLAN értékpapír-visszavásárlási programot jelentett be a FED
Az amerikai központi bank (FED) bejelentette, NINCS FELSŐ HATÁRA az állampapír és jelzáloglevél felvásárlási programjának, amit a koronavírus ‘sújtotta’ pénzügyi szektor megsegítésére vezet be. Hogy könnyen értelmezhető legyen mindenki számára: az amerikai központi bank annyi dollárt fog nyomtatni a pénzügyi szektor megsegítésére, amennyit csak kell.
„Agresszív intézkedésekre van szükség a köz- és a magánszférában egyaránt, hogy limitáljuk a munkahely és bevétel csökkenést, illetve aládúcoljuk a gyors felépülést miután a zavarok alább hagynak,” írta a központi bank egy hétfő reggeli közleményben.
A FED a múlt héten már bejelentett egy 500 milliárd dolláros állampapír felvásárlási programot, amihez jön egy 200 milliárd dolláros jelzáloglevél felvásárlási program.
A kriptovaluta és a hagyományos piacok egyaránt pozitívan reagáltak a hírre. A BTC 5800$-ig esett a reggeli órákban, ám a bejelentés hatására 5%-ot ralizva 6300$-ig pattant. A S&P 500 Futures napközi teljesítménye +2%.
Kapcsolódó:
- Már a FED pénzpumpája se elég a piacok megnyugtatására
- Izzon a pénznyomda: A Fed után a brit jegybank is kamatot csökkentett
- A monetáris őrület diadala
Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!
MI A TEENDŐD?- Regelj a Bitpandára
- Hitelesítsd a fiókod
- Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
- Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
- Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
