Mecsetekben bányásztatnak Iránban az ország bitcoin bányászai

Az iráni bitcoin (BTC) bányászok az ország mecseteiben kezdtek el bányászni, miután a kormány elkezdte felszámolni a bányászat miatt megnövekedett energiafogyasztásért felelős bányászfarmokat.

Iránban a mecsetek ingyen kapják az áramot és egy twitterező jelentése szerint az egyik imádkozóhelyen már körülbelül 100 bányász üzemel több mint 260 000 dollárt termelve évente a mecsetnek és a bányásznak.

“Ez a pénz hosszú utat tesz meg Irán szankcióktól fuldokló gazdaságában,” írta ki Twitteren az Oxford University kutatója, Mahsa Alimardani.

A süllyedő gazdasági hajó ellenére Irán továbbra se tudott egységes kriptovaluta szabályozási tervvel előrukkolni. A múlt évben a központi banki megtiltotta az ország bankjainak, hogy kriptovállalkozásoknak hitelezzenek és közben az is szárnyra kapott, hogy az ország egy nemzeti digitális token bevezetését is fontolgatja.

A héten megjelent hír szerint a bitcoin és altcoin bányászat júniusban 7%-kal emelte az országban az energiafogyasztást, és erre reakcióként kezdte el az iráni kormány felszámolni a bányászfarmokat. Akkor több mint 1000 bányászt foglaltak le.

“Két bitcoin farmot azonosítottunk, amik több mint 1 megawattot fogyasztottak,” írta akkor a Reuters Arash Navabot idézve, aki Yazd tartomány energiaügyi tisztviselője.

A keszekuszaság ugyanakkor tetten érhető a hivatalos döntésekben, mivel 2018 szeptemberében Irán, mint iparág ismerte el a kriptovaluta bányászatot.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük